RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 22:21:51 tarihnde eklendi. 528 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü

SERGEY ŞAMBA; "SINIR TANIMAYAN DOKTORLAR ÖRGÜTÜ" BÖLGE KOORDİNATÖRÜ MİREY GİRO İLE GÖRÜŞTÜ
Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü 16/01/2009.  Apsnypress haber ajansı'nın Abhazya Dışişleri bakanlığı basın bürosu'ndan aldığı bilgiye göre "Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü"nün (Medecins Sans Frontieres) yeni Bölge Koordinatörü Mirey GİRO, göreve başlaması nedeni ile Sergey ŞAMBA'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Mirey GİRO "Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü olarak 2009 yılında Abhazya'da tüberküloz hastalığı ile mücadele etmeyi planlıyoruz. Maddi durumu zayıf olan ailelere tıbbi yardımda bulunacağız, ilaç ve tıbbi malzeme konularında destek vereceğiz" dedi.

"Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü" (Medecins Sans Frontieres) Abhazya Sağlık Bakanlığı ile birlikte Tüberküloz hastalığının önlemmesi için birlikte çalışmalar yapıyor. Tüberküloz hastalığının yayılmaması ve kontrol altına alınması için dünyada verilen mücadeleye uzmanları ile katkıda bulunuyor.

Sergey ŞAMBA; Mirey GİRO'nun yeni görevinden dolayı kutlayarak "Abhazya Hükümeti olarak, "Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü"'nün ülkede yapmak istediği tıbbi ve insani yardım çalışmalarına destek vereceğiz" vurgulamasında bulundu.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.