RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 25 Temmuz 2020, Cumartesi 18:26:48 tarihnde eklendi. 1224 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya Otelleri Kontrolden Geçti!

RUS TURİZM HEYETİ, ABHAZYA’DAKİ TURİZM BÖLGELERİNİ KONTROL EDİYOR!
Abhazya Otelleri Kontrolden Geçti!
25/07/2020. Suhum. 25 Temmuz 2020. . Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Turizm Bakanı Teymuraz Khishba, Sputnik Rdyosuna yaptığı açıklamada, Rusya Federasyonu Krasnodar Bölgesi Tüketici Haklarını Denetleme Örgütü’nün 23 Temmuz Perşembe günü Abhazya’yı ziyaret ettiler. 
 
Rus heyeti, ilk olarak Gagra ve Pitsunda bölgelerinde bulunan otel ve turizm tesislerinde incelemede bulundu. 
 
Turizm Bakanı “24 Temmuz’da bizler, Gagra ve Pitsunda’ya gittik. Geçici konaklama tesisleri, turistik dinlenme tesisleri, oteller ve lokantalardai Abhazya Sağlık Bakanlığı tarafından yeni coronavirus pandemisine karşı alınacak olan önlemler ve kurallara uyumluluk temelinde incelemelerde bulunduk” dedi.  
 
Uzmanlar tesisleri, turizm sezonunun açılışı için ne kadar hazır olduklarını kontrol ettiler. Khishba'ya göre Gagra'da beş, Pitsunda'da da o kadar sayıdaki tesis kontrol edildi.
 
Turizm Bakanı, tesislerin çoğunluğunun turist almaya yüksek düzeyde hazır olduğunu gösterdi, kurallara uyum göstermeyen tesisler Abhazya-Rusya sınırının açılmasından önce her anlamda uygun hale getirilecek.
 
Rus heyeti, 25 Temmuz'da, Gudauta bölgesinde çalışmayı sürdüreceki, Novy Afon mağarasını inceleyecek ve daha sonra Ritsa Gölü'ne gidecek.
 
Turizm Bakanı Khishba "Abhazya sınırını geçerken, turistlerin coronavirüs için olumluluk sonucunu belirten belge alması gerekir, test Abhazya’ya girmeden en geç 72 saat önce yapılmalıdır. Turistler, belirli bir tesise vardığında, personel tarafından nasıl davranacakları, sosyal mesafeyi nasıl koruyacaklarını açıklayacaktır." Dedi. 
 
Teymuraz Khishba, Rusya ile sınırın aşamalı olarak açılması sorununun, Rus Tüketici temsilcilerinin Abhazya’yı ziyaretini takiben 28 Temmuz'da Moskova’da bulunan merkezde yapılacak olan toplantı sonrasında  karara bağlanacağını belirtti. 
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.