RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 22:13:59 tarihnde eklendi. 343 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcistan'ın santral ile ilgili provokasyon

GÜRCİSTAN; İNGURES HİDROELEKTRİK SANTRALI İLE İLGİLİ PROVOKASYONLARINI SÜRDÜRÜYOR
Gürcistan'ın santral ile ilgili provokasyon 15/01/2009. Apsnypress haber ajansının bildirdiğine göre "Karadenizenerji" Genel Müdürü Rezo ZANTARİYA; Gazetelerde çıkan haberlerde, elektrikenerji sistemlerinin Rusya elektrikenerji kurumuna satılması için görüşmelerin yapıldığı biçiminde çıkan haberler üzerine "Abhazya'nın enerji sisteminin geleceği hakkında, Rusya Enerji-Hidroelektrik Sistemi yetkilileri ile hiç bir kimse ve hiç bir yerde ortaklık görüşmelerinde bulunulmamıştır" dedi.

Rezo ZANTARİYA "Abhazya Enerji Sistemi Şirketi, 17 yıllık çalışma dönemi içerisinde Rusya tarafına tek bir kilovat satışı yapılmamıştır. Diğer sorunlara gelince. günümüzde Rusya Enerji Şirketi yetkilileri ile enerji sistemindeki arızaların onarılması hakkında görüşmeler yapılıyor. "Çernomorenergi" ve "Rusya Enerji-Hidroelektrik Şirketi" ile arızaların onarılması amacı ile yapılan görüşmelerin sonuçlanacağına inanıyorum" açıklamasında bulundu.

Rezo ZANTARİYA "Gürcistan ile "Rusya Enerji-Hidroelektrik Şirketi" ile yapılan görüşmeler, doğal olarak onların hakkıdır. Bu gelişmeler hakkında herhangi bir yorum yapamam. Ana konu olarak, diyebilirim ki İNGURGes Hidroelektrik Santralı ile ilgili olarak hiç bir görüşme ve planlama yapılmamıştır" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Gürcistan ve Rusya Basın-Yayın Organlarında "Rusya Enerji-Hidroelektrik Şirketi ile gürcistan arasında yakın zaman içerisinde İNGURGes Hidroelektrik Sistemi'ni birlikte yönetecekler" biçiminde yayınlar yapılmıştı.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.