RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 09 Temmuz 2020, Perşembe 15:12:07 tarihnde eklendi. 516 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhaz – Rus Ortak Askeri Tatbikatı!

ABHAZYA – RUSYA ORDULARI, BAHAR DÖNEMİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE VE SABOTAJLARA KARŞI ORTAK ASKERİ TATBİKATI SÜRÜYOR!
Abhaz – Rus Ortak Askeri Tatbikatı!
09/07/2020. Suhum. 09 Temmuz 2020. Sputnik. Foto: Vitaliy Timkiv. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Rusya Federasyonu silahlı Kuvvetleri Güney Askeri Bölge Komutanlığı Basın Servisi’nden yapılan açıklamaya göre, Abhazya Cumhuriyeti’nde görevini sürdüren Güney Bölgesi Askeri Komutanlığı’na bağlı askeri üssünde görev yapan askeri kuvvetler ile Abhazya Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı askeri güçlari, birlikte düzenlemiş oldukları ortakaskeri tatbikatın bir bölümünde dağlık ve ormanlık bölgede düşman tarafından oluşturulmak istenen sabotaj saldırısını ortadan kaldırdı. 
 
Rusya ordusundan, Abhazya Cumhuriyeti’nde sürdürülen Bahar Dönemi ortak askeri tatbikatına katılmak üzere, 500’den fazla askeri personel gönderildi. Ortak askeri tatbikat sırasında, askeri güçler insansız hava araçları kullanılarak, dağlık Tsabal bölgesinde sabotaj gerçekleştirmek isteyen olası “düşman güçlerinin" yerlerini tespit etti. Daha sonra Abhaz askeri güçleri ile birlikte “sabotaj gurupları” ağır topçu ateşi ve uçakların desteği ile imha edildi.
 
Askeri tatbikat sırasında,  "Винторез" (Vinoterez) tipi sniper keskin nişancı tüfeği, "Вал" tipi saldırı tüfeği, küçük silah tabancası, araç kamuflajı, "Пермячка" (Permyachka) tipi askeri personel kamuflajı, tipi modern silah ve savunma mühimmatları kullanıldı.    
 
Tatbikat sırasında, kara ve hava keşiflerini yürütmek için "Стрелец" tipi keşif, komuta ve iletişim sistemlerinin yanı sıra "Орлан" (Deniz Kartalı), "Застава" (Karakol) ve "Гранат" (El Bombası) tiplerinde ki insansız hava sistemleri kullandı.
 
Askeri tatbikat, abhazya Cumhuriyeti Ordusuna bağlı askeri güçler ve Rusyaya Güneydoğu askeri bölgesi askeri üssü ve Abhazya’ya bağlı diğer savunma güçlerinin katılımı ilr gerçekleştiriliyor. Tatbikat, ormanlık bölgeier ile Karadeniz sahil alanında, Nagualou ve Tsabal tatbikat alanlarında gerçekleştiriliyor. Tatbikata 3.000 üzerinde askeri personel ve 300’ün üzerinde askeri araç kullanılıyor. 
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.