RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 08 Temmuz 2020, Çarşamba 17:20:50 tarihnde eklendi. 545 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Açıklaması!

ABHAZYA CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI “ABHAZYA CUMHURİYETİİ 1993 YILINDAN BU YANA EGEMEN VE BAĞIMSIZ BİR DEVLETTİR!”
Abhazya Dışişleri Bakanlığı Açıklaması!
08/07/2020. Suhum. 07 Temmuz 2020. Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından, geçtiğimiz günlerde Rus basın-yayın organlarında Rusya Federasyonu “Gerçek İçin” «За правду» Partisi Başkanı Yazar Zakhar Prelipin tarafından yayınlanan seçim program bildirgesinde belirtilen, referendum yolu ile Abhazya Cumhuriyeti ve Güney Osetya’nın Rusya Federasyonu’na katılmaları önerisine tepki mesajı yayınlandı. 
 
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Açıklaması:
 
“Bazı Rus medyasında, yazar Zakhar Prilepin tarafından yönetilen “Gerçek İçin” «За правду» siyasi partisinin, özellikle referandum yoluyla Abhazya Cumhuriyeti ve Güney Osetya Cumuhuriyeti’nin Rusya Federasyonu'na katılmaları konusunda bir seçim programı sunduğu ortaya çıktı.

Rus siyasi partisinin bu tür bir seçim programının sunumu, bizleri o ülkedeki siyasi parti liderlerini ve sosyal hareketleri, belirli niyetlerin resmi olarak dile getirildiği devletlerin özelliklerini ve siyasi durumunu dikkatle incelenmesi gerektiğini ortaya çıkarıyor.

Abhazya Cumhuriyeti, 1993 yılından bu yana egemen ve bağımsız bir devlettir. Abhazya'nın egemenliğini belirten siyasal statüsü, 1994 yılında kabul edilen Anayasası’nda ve ardından 1999 yılında ülke çapında yapılmış olan  ülke çapında yapılan referandumun ardından kabul edilen Devlet Bağımsızlığı Yasası'nda yer almaktadır.

Rusya Federasyonu, 2008 yılında Abhazya Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıdıktan sonra, iki ülke arasındaki ilişkiler yasal olarak oluşturulmuş ve müttefik ülke karakteri taşımaktadır. Abhazya ve Rusya arasında devletlerarası ilişkileri düzenleyen en önemli anlaşmalar 17 Eylül 2008 tarihli Dostluk, İşbirliği ve Karşılıklı Yardım Antlaşması ile 24 Kasım 2014 tarihli İttifak ve Stratejik Ortaklık Antlaşması'dır. Rusya Federasyonu, Abhazya Cumhuriyeti'nin bağımsız bir devlet olarak kurulmasına yardımcı olur, onun uluslararası konumunun güçlendirilmesine ve sosyo-ekonomik gelişimine destek verir.

Abhaz-Rusya devletleri arasında ki ilişkilerin müttefiklik doğası gereği, Abhazya devletinin güvenliğini ve ekonomik kalkınmasını sağlanması, Abhazya Cumhuriyeti vatandaşlarının - halkının iradesini tam olarak yansıtmaktadır.

Ayrıca, Abhazya Cumhuriyeti, herhangi bir ülke vatandaşlarının başka bir devlete veya devletler arası birliğe katılma lehinde vermiş oldukları özgür seçim kararlarına da saygı duymaktadır.”
 
Kaynak: http://mfaapsny.org/ru/
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.