RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 04 Temmuz 2020, Cumartesi 00:10:11 tarihnde eklendi. 978 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcistan ile İlişkiler!

ASLAN BJANİYA “GÜRCİSTAN İLE İLİŞKİLERİMİZDE BARIŞ İSTİYORUZ, ANCAK SALDIRGANLIĞI GERİ PÜSKÜRTMEYE DE HAZIRIZ!
Gürcistan ile İlişkiler!
04/07/2020. Suhum. 03 Temmuz 2020. Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Aslan Bjaniya, gazeteciler ile yapmış olduğu basın toplantısında, gazetecilerin, Gürcistan ve NATO’nun düzenlemiş oldukları ortak askeri tatbikatlar hakkındaki düşüncelerinin ne olduğu sorularını yanıtladı. 
 
Aslan Bjaniya “Abhazya, barış ile ilgilenmektedir. Ancak, silahlı kuvvetlerimiz, Gürcistan tarafından yapılabilecek olan askeri saldırıya karşı hazırlıklı olmalıdır” dedi.   
 
Bjaniya bu konu hakkındaki düşüncelerini belirtirken, Abhazya’nın Gürcistan ile normal ilişkiler geliştirmekle ilgilendiğini, ancak sorunun Abhazya’dan kaynaklanmadığını vurguladı.
 
Devlet Başkanı “Bizler, Gürcistan devletinin haklarını tanıyoruz. Diğer konudan, onlar bizi tanımıyorlar. Böyle bir politikanın ne tür sonuçlara yol açabileceğini kestiremiyorum. Bence yapıcı değil” dedi.  
 
Bjaniya, Gürcistan’ın sürdürmüş olduğu tartışmalı politikasının kanıtı olarak, Gürcistan devlet yönetimi tarafından “Daha İyi Bir Geleceğe Adım” başlığı altında geliştirilmiş olan bir belgeden alıntı yaptı. Devlet başkanı belgenin “Barış, Gürcistan devlet yönetiminin, ülkenin etkili kalkınma yolundaki politikasında en önemli değerdir” önsöz yazısını okudu.
 
Bjaniya, bu yaklaşımı memnuniyetle karşıladığını belirterek, ancak Gürcistan’ın Abhazya’ya karşı güç kullanılmaması konusunda hala bir anlaşma imzalamadığını da anlamadığını söyledi.     
 
Aslan Bjaniya, "Bu ilk paragraf uygulanır uygulanmaz, her şey çok, çok iyi gidecek. Gürcistan devlet yöneticilerinin Abhaz devletini tanımasını şart koşmuyoruz, ancak güç kullanılmaması anlaşması diyalog için bir fırsat sağlayacaktır." Dedi.
 
Aslan Bjaniya, Gürcü devlet yönetimi barış konusuyla gerçekten ilgileniyorsa, böyle bir yol izlemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.