RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 03 Temmuz 2020, Cuma 17:52:20 tarihnde eklendi. 972 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bjaniya’dan Putin’e Davet Var!

ASLAN BJANİYA, VLADİMİR PUTİN’İ, BÜYÜK VATANSEVERLİK SAVAŞI’NDA YAŞAMINI YİTİREN HAVACILAR İÇİN AÇILACAK OLAN ANIT AÇILIŞINA DAVET ETTİ!
Bjaniya’dan Putin’e Davet Var!
03/07/2020. Suhum. 03 Temmuz 2020. Sputnik. Foto: Thomas Tkvaytshuk. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Aslan Bjaniya, Interfaks Haber Ajansı ile yapmış olduğu söyleşide, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’i, Suhum’da açılışı yapılacak olan Büyük Vatanseverlik Savaş’nda (2. Dünya Savaşı – abhazyam.com) yaşamını yitiren hava kuvvetleri mensupları adına yapılan anıt açılışına davet ettiğini söyledi.
 
Aslan Bjaniya’nın Interfaks Haber ajansı ile yapmış olduğu online basın toplantısı 3 Temmuz Cuma günü gerçekleştirildi. Bjaniya basın toplantısında, Moskova’da düzenlenen Büyük Vatanseverlik Savaşı Zaferi’nin 75 yıldönümü kutlama törenlerine Vladimir Putin’in daveti üzerine gitti. Aslan Bjaniya belirttiğine göre, Moskova’da kaldığı süre boyunca, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı ile koısa bir süre görüşme yaptığını ve kutlama töreni akşam yemeği sırasında yaptığı konuşmada Vladimir Putin’i, Suhum’da ki, havacılar anıtı açılış törenine davet ettiğini söyledi.  
 
Büyük Vatanseverlik Savaşı Pilotlarını anma amacı ile 15 Haziran’da Suhum’da bir anıt yapıldı. Anıt’ın açılışının 24 Temmuz’da yapılması planlanıyor. Bjaniya, gelecek süreç içerisinde, Rus mevkidaşı ile kapsamlı ve ayrıntılı bir görüşme düzenlemeyi beklediğini söyleyerek, Dimtry Kozak ve ortak çalışma bölüm başkanları ile sürekli olarak temas halinde bulunduklarını belrtti ve “Bildiğiniz üzere, ben yeni seçilmiş bir devlet başkanıyım, o yüzden ilişkileri geliştirme sürecimiz bulunuyor” dedi.
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.