RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 30 Haziran 2020, Salı 16:38:55 tarihnde eklendi. 2313 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turizm Sezonu Önlemleri!

ALEKSANDR ANKVAB “ABHAZYA TURİZM SEZONU AÇILIŞI ÖNCESİ RUS UZMANLARLA GÖRÜŞMELER YAPILACAK!”
Turizm Sezonu Önlemleri!
30/06/2020. Suhum. 29 Haziran 2020. Apsnypress. Çeviri. Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Coronavirüs’le Mücadele Merkezi’nde 15 Temmuz Turizm sezonu açılışı ile ilgili olarak düzenlenen toplantıda, Rus kurumları ile görüşmelerde bulunulması önerisi getirildi.
 
Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Aleksandr Ankvab “Bu konu hakkında nihai karar, özellikle Soçi bölgesinde ve Rusya Federasyonu'nun diğer bölgelerinde gelişecek olan epidemiyolojik duruma bağlı olarak verilecek, çünkü Rusya'dan turistler çoğunlukla bize geliyor. Bu iki hafta boyunca Rus meslektaşlarından yetkin bir şekilde iş kurabilir, nesnel bilgi ve destek alabilirsek, bugün yaklaşık üç saat süren koordinasyon merkezi toplantısının başarılı olduğunu düşüneceğiz ” dedi. 
 
Ankvab’a göre, Turizm Bakanlığı, Abhazya ile çalışan tur operatörleriyle, sigorta şirketleriyle, bu işe bir şekilde bağlı olan diğer birçok yapı ile tüm konuları görüşme durumunda kalacak.
 
Aleksandr Ankvab “Basit bir çözüm bulunmuyor. Rusya'da bulunan profesyonel yöneticilerden bu çalışmanın nasıl düzenleneceği konusunda birçok öneri aldık. Tüm bu önerileri birleştirip bir “yol haritası” oluşturmamız gerekiyor. Bugünlerin vatandaşlarımız için çok zor olduğunun farkındayız.” Dedi. 
 
Aleksandr Ankvab “Coronavirüs ekonomiye, finansal, parasal dolaşıma ve mal akışına ciddi zarar verdi. Ve yine de, tüm bunlara rağmen, vatandaşlarımız coronavirisla mücadele merkezimizin çalışmalarına saygı duyuyor, pek çok vatandaşımızın memnun olmamasına rağmen, hastalığın olmadığı, hastalığın Rusya’dan geldiğini, sınırın açılmasını istemedikleri gibi görüşler bulunuyor ve tatil sezonunun başlatılmasını istemiyorlar. Elbette, her şey öyle değil. Bugün için sınırı açmaya hazırız, eğer her şey yolundaysa, bu kararlar ülkeye zarar vermezse, vatandaşlarımıza zararı olmayacak. Bugüne kadar en az kayıpla bu durumdan çıktık, ancak gelecekte yanlış eylemler onarılamaz hasara neden olabilir. Bu nedenle, burada hafif davranış olamaz” dedi. 
 
Aleksandr Ankvab, vatandaşlarımızın alınan kararları anlayışla ele alma ümidini dile getirerek “Abhazya'da ciddi etki oluşturacak coronavirüs salgını istemiyoruz. Doktorlarımız, tüm çabalarıyla bu mücadeleden kendi başlarına başa çıkamayacaklar. Ortak kararımız hakkında devlet başkanına rapor vereceğiz. Eğer bu karara destek verirse, onun tarafından uygun bir çalışma programı yaşama geçirilecektir”belge imzalanacak” dedi.
 
Okul öncesi kurumların çalışmalarına ilişkin kısıtlamaların kaldırılmasına ilişkin olarak Başbakan bu öneriyi destekleyerek “Bu sistemi kurmak için en azından ek fonların bulunması gerekirse de onu destekliyorum. Tatil köylerinde çalışma başlarsa sınırdaki görevlilerin hizmetleri de kolay olmayacak” dedi. 
 
Kaynak: www.apsnypress.info
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.