RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 03 Haziran 2020, Çarşamba 18:19:09 tarihnde eklendi. 4450 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yasadışı Ticarete Karşı Önlem!

ABHAZYA CUMHURİYETİ DEVLET BAŞKANI ASLAN BJANİYA “ABHAZYA’DAN GÜRCİSTAN’A YASADIŞI YOLLARDAN MİLYARLARCA RUBLE GİDİYOR!”
Yasadışı Ticarete Karşı Önlem!
03/06/2020.  Suhum. 27 Mayıs 2020. . Sputnik. Foto: İlona Hvartskiya. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Devlet Televizyonunda yayınlanan habere göre, Devlet Başkanı Aslan Bjaniya, parlamentoda milletvekilleri ile yaptığı toplantıda milyarlarca Ruble değerindeki malın Gürcistan’a gittiğini belirtti.
 
Aslan Bjaniya “Abhazya’da yetiştirilen milyarlarca Ruble’lik ürün Gürcistan’a gidiyor. Tarım bakanlığı ve Gümrük Komitesi verilerine göre, yıl içerisinde hasat edilen fındık üretimi hacmi 11 – 12 ton civarında bulunuyor. Bu ürün hacminin en fazla %10’u Rusya’ya gidiyor, geri kalanı ise Gürcistan'a gidiyor.ve elde edile tüm para kaçakçılıkla uğraşan insanların ceplarine giriyor” dedi.    
 
Devlet Başkanı, bu konuda ki uygulamaların yeniden gözden geçirme ve devlet sınırlarının tam kontrolüne duyulan güvenin sağlanmasının gerektiğine inandığını söyledi.
 
Aslan Bjaniya'ya göre, Psou kontrol noktasındaki gerçekleri yansıtmayan zor çalışma modunu değiştirmek de gerekiyor. Bzhaniya, Psou Nehri boyunca bulunan sınırda kaldırılması gereken kontrol organları olduğunu vurguladı.
 
Bjaniya, "Rus tarafının neden bu kadar çok kontrol organı olması gerektiğine dair kendi argümanları var ve bu argümanlardan biri, Abhazya'dan kontrolsüz bir silah akışının gelmesinden korkuyor olmaları. Bu yüzden silahlarımızı kontrol altına almalıyız" dedi.
 
Devlet Başkanı, aynı zamanda bu tür bir çalışmanın, devletin, halkın silahlarını ele geçirme anlamında değil, silahların nerelerde bulunduğunun tespiti için koşulların yaratılması ve bu kuralların ihlali olduğunda sorumluluk ölçütlerinin güçlendirilmesi olduğunu da sözlerine ekledi. Abhazya, ancak bu sorunu çözdükten sonra Psou'daki sınır kontrol işlemlerinin gözden geçirilmesi önerisiyle Rusya ile görüşülebileceğini belirtti. 
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.