RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 22:01:26 tarihnde eklendi. 369 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kokoyti, Saakaşvili savaş suçlusudur

EDUARD KOKOYTI "GÜRCİSTAN DEVLET BAŞKANI MİHAİL SAAKAŞVİLİ ULUSLARARASI SAVAŞ SUÇLUSUDUR" DEDİ
Kokoyti, Saakaşvili savaş suçlusudur 14/01/2009. REGNUM Haber Ajansı muhabirinin bildirdiğine göre Güney Osetya Devlet Başkanı Eduard KOKOYTI; 2008 yılını değerlendirdiği basın konferansında yapmış olduğu açıklamada "Tiflis, bugün için Oset halkına uygulamış olduğu soykırımı kabul etmediği için Gürcistan Yönetimi ile barış görüşmelerinde bulunulmasının koşulları bulunmuyor" dedi.

Eduard KOKOYTI "bu görüşmelerin başlayabilmesi için tek bir koşul vardır- eğer Gürcistan Yönetimi güç kullanılmasını yasaklayan anlaşmayı imzalamaya hazır olduğunu belirtmesidir. sadece, bu koşulun belirtilmesi karşısında Gürcistan Devlet Yönetimi ile görüşülmesini kabul edebilirim, çünkü görüşmeler masasında onların yeri Eduard KOKOYTI 'nin karşısında oturmak değil, uluslararası insan hakları mahkemesinde suçlu sandalyesinde oturmaktır. Gürcistan Devlet Başkanı Uluslararası savaş suçlusudur. Bu insanın eli sadece oset vatandaşlarının kanı ile kirlenmedi, gürcü insanının kanları ile de kirlendi. Gürcü annelerinin karşısında, onların çocuklarını buraya göndererek topun ağzına konulan değersiz etler gibi kullandığı için sorumluluğu bulunmaktadır. Bizler, Gürcistan halkının içerisinde bu konuları bilen ve eleştiren politik güçleri ile görüşebiliriz" vurgulamasında bulundu.

Eduard KOKOYTI "Güney Osetya, Gürcistan Yönetimi'nin içerisinde bir sürü oyun yaşandığı için, halkın  gerçek temsilcileri ile kontak kuracaktır. Dikkatli bir biçimde izlendiğinde Gürcistan'ın uygulamalarını ABD Yönetiminin yönlendirdiği gözlenmektedir. Bundan dolayıdır ki, bugün için orada kimler ile görüşmek ve anlaşmalarda bulunmak oldukça zor bir çözüm olarak görülüyor" dedi.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.