RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2020, Perşembe 13:18:14 tarihnde eklendi. 453 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okullar Tatile Girdi!

ABHAZYA CUMHURİYETİ’NDE, İLK VE ORTAÖĞRENİM TATİLE GİRDİ!
Okullar Tatile Girdi!
14/05/2020. Suhum. 13 Mayıs 2020. Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Başbakan aleksandr ankvab başkanlığında, Abhazya Cumhuriyeti Coronavirüsle Mücadele Merkezi’nde 13 Mayıs Çarşamba günü yapılan toplantıda, ülke içerisinde coronavirüsle mücadele anlamında sürdürülen kısıtlayıcı önlemlerin uzatılması konusu görüşüldü. 
 
Abhazya Milli eğitim Bakan Vekili Adgur Kakova, Radyo Sputnik’te yaptığı söyleşide, Abhazya Cumhuriyeti’nde ilk ve orta öğrenim (1 – 10 sınıflar) akademik öğrenim döneminin tamamlandığını açıkladı.  
 
Bakana göre, 1 – 10 sınıf öğrencileri için belirlenen sınavlar iptal edildi, sadece 11. Sınıf mezuniyet sınavları düzenlenecek. 1. Sınıfa giriş belgeleri de Ağustos ayı içerisinde kabul edilecek. 
 
Bakan “Karantina sonrası iki hafta içerisinde, akşam okullarının 11 ve 12 sınıf öğrencileri için final sınavları yapılacak. 9. Sınıf mezunları ve liseye girecek olan öğrencilere belgeleri verilecek. Ancak bu yıl çok az öğrenci bulunuyor” dedi. 
 
Abhazya Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi ve Suhum açık Eğitim Enstitüsü'nde dersler sürdürülmeyecek. Üniversite mezuniyet sınavları, diploma ve yeterlilik çalışmaları için başvurular alınacak.
 
Adgur Kakova “Rusya devlet üniversilereinde öğrenim görmek için yapılacak olan kontenjan başvurularının kabulünde, aday liste çalışmaları yapılacak ve onların sınavlarının nasıl yapılacağı konusunda çalışmalarımız sürdürülüyor. Önümüzdeki hafta bu konuyu görüşmeyi sürdüreceğiz” dedi 
 
Kakoba, Abhazya Başbakanı Alexander Ankvab'ın kararıyla anaokullarının çalışmalarının 1 Haziran'a kadar askıya alındığını kaydetti. Kısıtlayıcı önlemler 1 Haziran'dan sonra kaldırılırsa, çalışmayı sürdürebilecekler.
 
Eğitim bakanına göre, Eğitim Bakanlığı uzmanları ve programcılar, gerekirse yeni öğretim yılının başında uzaktan eğitim için bir program geliştiriyorlar.
 
Kakoba, Abhazya Başbakanı'nın nüfusu koronavirüsten korumak için Koordinasyon Merkezi temsilcileriyle yaptığı bir toplantıda, maaşların öncelikle öğretmenlere ve doktorlara ödenmesi gerektiğini söyledi.
 
Abhazya Cumhuriyeti’nde 13 Mayıs tarihi itibarı ile, 12 koronavirüs vakası kaydedildi.
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.