RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Nisan 2020, Pazartesi 18:20:00 tarihnde eklendi. 1364 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslan Bjaniya Yemin Töreni!

ABHAZYA CUMHURİYETİ DEVLET BAŞKANLIĞI YEMİN TÖRENİ, CORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ NEDENİYLE 23 NİSAN’DA, KISITLI KATILIMCI İLE GERÇEKLEŞECEK!
Aslan Bjaniya Yemin Töreni!
13/04/2020. Suhum. 13 Nisan 2020. Sputnik. Foto: Thomas Tkhaytsuk. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Güvenlik Konseyi Sekreteri Beslan Kvitsiniya tarafından yapılan açıklamaya göre, Coronavirüs önlemleri nedeniyle, Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı görevine seçilen Aslan Bjaniya için sınırlı sayıda davetlinin katılacağı bir yemin töreni düzenlenecek.
 
Beslan Kvitsiniya “Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı yemin töreni 23 Nisan’da gerçekleştirilecek. Tören için bir hazırlık komitesi oluşturuldu. Tören, Devlet Başkanlığı Yönetimi Konferans salonunuda düzenlenecek” dedi.
 
Tören süresi bir saati geçmeyecek. Sınırlı sayıda davetlilnin katılacağı tören için Coronavirüs salgını nedeni ile ilgili güvenlik önlemleri alınacak. Abhazya Cumhuriyeti'nde bugüne kadar 3 kişide Coronavirüs vakası tespit edildi.     

Beslan Kvitsiniya, devlet başkanlığı yemin törenine hangi yabancı konukların geleceğinin daha belirlenemediğini belirterek “Törene, parlamento milletvekilleri, Merkez Seçim Komisyonu üyeleri, Yüksek Mahkeme Başkanı’nın da bulunduğu yaklaşık olarak 50-60 lişi olacak. Açılışta herhangi bir resepsiyon, orchestra olmayacak, her şey dar bir kapsam içerisinde gerçekleştirilecek” dedi. 
 
Açılış törenninde devlet başkanı yemin töreni sonrasında, parlamento başkanı devlet başkanlığının güç sembolleri olan resmi devlet mühürü, bayrak, Alabaşa (Sözü dinlenen yaşlı bastonu) ve kafkas kaması teslim edilecek.   
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.