RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 22 Mart 2020, Pazar 18:43:44 tarihnde eklendi. 3863 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcistan’dan Tepki Var!

ABHAZYA CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ “ABHAZYA DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ BİZİM İÇSEL KONUMUZ, GÜRCİSTAN’I İLGİLENDİRMEZ!”
Gürcistan’dan Tepki Var!
22/03/2020. Suhum. 22 Mart 2020. Abhazya – İnform. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба).  Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Gürcistan Dışişleri Bakanlığı'nın Pazar günü devlet başkanlığı seçiminin tanınmaması yönünde yapılan açıklamaya yanıt verdi. Dışişleri Bakanı, Abhazya Cumhuriyeti’nde düzenlenen devlet başkanlığı seçiminin kendi iç meseleleri olduğunu, Gürcistan makamlarının buna müdahale yetkisinin bulunmadığını belirtti.  
 
Gürcistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Pazar günü Abhazya Cumhuriyeti’nde yapılan devlet başkanlığı seimlerinin uluslararası hukuk normlarına ve ilkelerine tümüyle aykırı olduğu belirtilerek, yasadışı olduğu söylendi.
 
Kove TASS Haber Ajaınsına yaptığı açıklamasında  "Abhazya Cumhuriyeti devlet başkanlığı seçimleri Abhazya Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak yapılıyor ve Gürcistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın, ülkemizdeki siyasi olayları yorumlamasını, egemen bir devletin içişlerine müdahale olarak görüyoruz. Gürcü devlet yönetimini yıllardır sürdürmüş oldukları bu tür söylemleri tekrarlamamaya çağırıyoruz. siyasi süreçler ve Abhazya topraklarında gerçekleşen her şey bizim egemenlik konumuz ve Abhazya yasaları temelinde gerçekleştiriliyor, "dedi 
 
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri bakanı Daur Kove Coronavirüs salgına hakkında ise “Abhazya cumhuriyeti yetkilileri koronavirüsün dünyaya yayılması konusunda çok dikkatli durumdalar ve enfeksiyonun Abhazya topraklarına girmesini önlemek için gerekli tüm çabayı gösteriyorlar" vurgulamasında bulundu.
 
(Not: Bilindiği üzere ise Abhazya Cumhuriyeti’nde bugün ASİ 08:00 – 20:00 arasında yapılan devlet başkanlığı seçimleri sakin bir ortam içerisinde gerçekleşiyor. – Abhazyam.com)  

Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.