RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 19 Mart 2020, Perşembe 17:47:06 tarihnde eklendi. 3653 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya’da Virüs Yok!

ABHAZYA’DA DÜĞÜNLERİ VE DEVLET BAŞKANLIĞI ADAYLARI TOPLANTILARINI NEDEN İPTAL ETMİYORLAR?
Abhazya’da Virüs Yok!
19/03/2020. Suhum. 19 Mart 2020. Sputnik. Saria Kvaratshelia. Foto: Tomas Tkhaytsuk. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Genel Sağlık Başkanı Dr. Lyudmila Skorik, Sputnik’e yapmış olduğu açıklamada, Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı seçiminde aday olanların seçmenlerle buluşması ve çok sayıda davetlinin katılmış olduğu düğünlerin yapılması yasak kapsamında değil.   
 
Abhazya Cumhuriyeti’nde devlet başkanlığı seçim kampanyası sürüyor. Devlet Başkanlığı seçimlerinde adaylar, yüzlerce katılımcının katıldığı toplantılar düzenliyor. Dr. Lyudkila Skorik, bu konuda bir tehdidin olmadığını söylüyor.  
 
Lyudmila Skorik “Bu durumlar tam anlamı ile güvenli. Bugün için herhangi bir koronavirüs vakamız bulunmuyor. Asıl görevimiz, Coronavirüsün bulunduğu bölgelerden gelen insanları enterne etmek ve bunları sağlık birilerine bildirmek, onların 14 gün boyunca evlerinde kontrol altında bulunmalarını sağlamaktır. Onların kitlesel etkinliklere katılma hakları bulunmuyor. Bunların dışında bulunan tüm insanlarımız sağlıklı durumda bulunuyor. Henüz bir paniğe kapılmak için herhangi bir nedenimiz bulunmuyor” dedi. 
 
Daha önce devlet Başkan Vekili Valery Bganba, tarafından imzalanan halkın coronavirus enfeksiyonundan korunması için gerekli olan bir dizi korunma tedbiri kararnamesini imzalandı. Kararname gereğince Abhazya Cumhuriyeti’nde 7 Nisan 2020 tarihine kadar spor ve kültürel etkinliklerin düzenlenmesi yasaklandı. 
 
Abhazya'ya koronavirüs vakalarının kaydedildiği ülkelerden gelen vatandaşlar, 14 gün boyunca evde kendi kendine izolasyon sağlaması gerekiyor. Devlet makamları ve yerel özerk yönetim, işletmeler, kurumlar ve kuruluşlarda çalışan kişilerin ateşi ve soğuk algınlığı olanlar kurumlardan uzaklaştırlacak ve kontrol altına alınacaktır.
 
Dünya Sağlık Örgütü, yeni bir coronavirus pandemisi olduğu duyurusunda bulundu. Abhazya Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından 19 Mart Perşembe günü yapılan açıklamada, Abhazya Cumhuriyeti’nde yeni coronavirus vakasına rastlanmadığı bildirildi. 
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.