RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 18 Mart 2020, Çarşamba 16:31:46 tarihnde eklendi. 3595 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya, Rusya Sınırı Önlemleri!

RUSYA FEDERASYONU PASAPORTUNA SAHİP, ABHAZYA CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI, HERHANGİ BİR SINIR OLMADAN RUSYA FEDERASYONU’NA GİDEBİLECEKLER!
Abhazya, Rusya Sınırı Önlemleri!
18/03/2020. Suhum. 17 Mart 2020. Abhazya – İnform. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Odyssey Bigvava, Rusya Federasyonu’nun Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Danışmanı Maksim Litvinov’u kabul etti. Taraflar arasında yapılan görüşmede, dünyada varolan Coronavirüsün yayılması ve bununla ilintili olarak Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından 16 Mart 2020 tarihinde alınan "Rusya Federasyonu'nda halk sağlığını ve koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasının önlenmesine yönelik önlemler" gündeme alındı. 
 
Maksim Litvinov, Bakan Yardımcısı'na, 16 Mart 2020 tarihli Rusya Federasyonu Hükümeti'nce alınan “Halk sağlığını ve koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler”  gereğince18 Mart - 1 Mayıs  2020 tarihleri arasında kısıtlamaların getirildiğini bildirdi. Bu karara göre, yabancı ülke vatandaşları ve vatansız kişiler Rusya Federasyonu’na giriş yapamayacaklar. Bu karar, Rusya Federasyonu vatandaşlığı olmayan Abhazya Cumhuriyeti vatandaşları için de geçerlidir.
 
Abhazya Cumhuriyeti'nin geçerli Rus pasaportlarına (yerli veya yabancı kökenli) sahip olan vatandaşlar, daha önce olduğu gibi, herhangi bir kısıtlama olmaksızın Rusya Federasyonu'na giriş – çıkış yapabilecekler.
 
1 Mart'tan bu yana, Abhazya Cumhuriyeti, almış olduğu karar uyarınca, yapmış oldukları uluslararası antlaşmalar uyarınca vizesiz giriş – çıkış hakkına sahip ülke vatandaşları hariç, diğer ülkevatandaşları ve vatansız kişilerin ülkeye giriş yasağı koydu.  
 
14 Mart'tan bu yana, IngurHES çalışanları hariç olmak üzere Abhazya – Gürcistan Devlet sınırından giriş ve çıkışlar, tüm vatandaş kategorileri için yasaklandı.
 
Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.