RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mart 2020, Salı 10:21:46 tarihnde eklendi. 3339 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cenevre Görüşmeleri Ertelendi!

CENEVRE’DE SÜRDÜRÜLEN, GÜNEY KAFKASYA’NIN GÜVENLİĞİ GÖRÜŞMELERİ CORONAVİRÜS SALGINI NEDENİ İLE ERTELENDİ!
Cenevre Görüşmeleri Ertelendi!
17/03/2020. Suhum. 16 Mart 2020. Abhazya – İnform. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti dışişleri Bakanı Daur Kove, 16 Mart Pazartesi günü TASS Haber ajansına yaptığı açıklamada, Güney Kafkasya’da Güvenlik ve İstikrarın Sağlanması amacı ile Cenevre’de sürdürülen görüşmelerin, Coronavirüs salgını nedeni ile ilgili olarak, belirsiz bir tarihe ertelendiğini söyledi.
 
Daur Kove “31 Mart – 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan Güney Kafkasya’da Güvenlik ve İstikrarın Sağlanması amacı ile düzenlenen görüşmeler yapılamayacak. Görüşmelere katılacak olan taraflar, Coronavirüs salgını nedeni ile buluşamayacaklar. Görüşmelerin hangi tarihte yapılacağı henüz bilinmiyor” dedi.  
 
2008'den beri sürmekte olan Cenevre'deki görüşmelere Abhazya, Gürcistan, Rusya, ABD ve Güney Osetya temsilcileri ile BM, Avrupa Birliği ve AGİT gözlemcileri katılıyor. Görüşmelerin ana amacı Abhazya ile Gürcistan, Güney Osetya ve Gürcistan arasında güç kullanılmaması konusunda yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma sağlamak olarak belirtiliyor.
 
Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.