RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 20 Ocak 2020, Pazartesi 19:08:13 tarihnde eklendi. 1742 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hibla Gerzmava Çağırıyor!

DÜNYACA ÜNLÜ ABHAZ SOPRANO HİBLA GERZMAVA VE DOSTLARI, KREMLİN BÜYÜK KONSER SALONUNDA SEZONU AÇTI!
Hibla Gerzmava Çağırıyor!
20/01/2020. Moskova. 20/01/2020. “Kültür Telvizyon Kanalı”. Abhazya – İnform. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). “Hibla Gerzmava ve Dostları” Konseri, 19 Ocak Pazar akşamı Kremlin Konser Salonu’nda gerçekleşti. Soprano’nun konserini sanat dünyasının tüm ünlüleri izledi ve kutladı. Konser, “Yaşamı Hediye Et” Vakfı ve Vladimir Spivakov Vakfı tarafından desteklendi.        
 
Konserde sunulan, Anna Boleyn final sahnesi ve aryası en zor operalardan birisi olarak kabul edilir. Hibla Gerzmava bu eseri üç yıl önce Milano La Scala’da sunmuştu. Konser bu eserle açıldı.
 
Rusya ve Abhaz Ulusal Sanatçısı Hibla Gerzmava “Konserin benzersizliği, bu akşam dostlarımın burada toplanmasıdır. Bu çok önemli bir olay. İnanılmaz zor programları vardı, ancak zaman ayırdılar ve bugün benim için geldiler. Bu çok önemli aramızda varolan  arkadaşlık bugün sahnede yerini bulacak” dedi.
 
Hibla Gerzmava’nın dostları arasında - Yusif Eyvazov, Dmitry Ulyanov, Igor Golovatenko, şef olarak - maestro Vladimir Spivakov yer aldılar. Bir projede pek çok ünlü yer alıyor. Konserin sürprizi ise, Hibla Gerzmava ve Anna Netrebko, Mozart'ın “Figaro'nun Düğünü” operasından Kontes ve Suzanne'nin düetini, uzun süredir devam eden dostluklarına rağmen, ilk kez birlikte şarkı söylediler.
 
Konser video Haberi: https://tvkultura.ru/article/show/article_id/355345?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews
 
Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.