RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 12 Ocak 2020, Pazar 18:47:02 tarihnde eklendi. 101 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Surkov, Abhazya’ya Geliyor!

RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN’İN DANIŞMANI VLADİSLAV SURKOV, ABHAZYA’YA GELİYOR!
 Surkov, Abhazya’ya Geliyor!
12/01/2020. Suhum. 12 Ocak 2020. Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Başbakan 1. Yardiımcısı, Daur Arshba tarafından yapılan açıklamaya göre, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanı Vladislav Surkov, Abhazya Cumhuriyeti’ni ziyaret edecek. 
 
Arshba “Surkov’un geliş saati 19:00 olarak belirtildi, Ziyaretin aamacının ülkede yaşanan siyasal krizin çözülmesine katkıda bulunması, Raul Hadjimba ve Vladislav Surkov arasında bir toplantının yapılıp yapmayacağı ve ziyaret programı bilinmiyor” dedi.
 
Bu arada, 12 Ocak Pazar günü, Raul Hadjimba ve muhalefet lideri Aslan Bjaniya arasında bir görüşme gerçekleşti. Taraflar arasındaki görüşme, Rashid Nurgaliyev önderliğinde bulunan Rusya heyetinin katılımı ile gerçekleşti.    
 
Mevcut cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmede muhalefet lideri Aslan Bzhaniya, Raul Khadjimba'nın istifa etmesini istedi.
 
Aslan Bjaniya “Halkın taleplerini kendisine aktardık. Anayasa’ya göre Raul Hadjimba’nın istifa etmesi gerekiyor. Bunu kendisinden istedik. Şimdi karar verme sırası kendisinde (Raul Hadjimba’da) sanırımj alacağımız yanıta göre, görüşlerimizi belirteceğiz. Hepimiz burada bekliyoruz” dedi. 
 
Devlet Başkanlığı Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada ise “Devlet başkanı, taraflar arasındaki ulusal mutabakatın sağlanması ve çatışmalardan kaçınmak için, herşeyden önce yasal çerçevede çözümün gerçekleşmesi gerekir. Yenilenecek olan devlet başkanlığı seçimleri ve göreve başlamadan önce çalışacak olan devlet başkanının görevleri hakkındea netlike kazanılması gerekir” bilgisine yer verildi. 
 
Bu arada, muhalefetin yönlendirdiği protestocular, ASİ 19:00 itibarı ile devlet başkanının bulunduğu başkanlık konutuna doğru yürüyüşe geçtiler. Devlet başkanlığı önünde bulunan, güvenlik güçleri protestocuarın bahçeye girişlerine izin vermiyor. 
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.