RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 09 Ocak 2020, Perşembe 20:30:59 tarihnde eklendi. 143 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suhum’da Protesto Sürüyor!

MUHALEFET LİDERİ ASLAN BJANİYA, DEVLET BAŞKANLIĞI BİNASI ÖNÜNE GELDİ, KONSTANTİN ZATULİN “ABHAZYA’DA DURUM ALEKSANDR ANKVAB İKTİDARININ SON GÜNLERİNE BENZİYOR!”
Suhum’da Protesto Sürüyor!
09/01/2020. Suhum. 09 Ocak 2020. Sputnik. ASİ: 20.28. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). ASİ 20.30 itibari ile Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı Binasında durum sakin görünüyor. Muhalefet üyesi protestocular, bugün devlet başkanının istifa etmesi talebi ile Devlet Başkanlığı binasına girerek işgal ettiler. 
 
Muhalefet Birliği lideri konumunda olan Aslan Bjaniya’da 9 Ocak Perşembe günü devlet başkanlığı önüne gelerek, protestocular ile görüştü. Miting katılımcıları, Bjaniya’yı alkışla karşıladı. Durum şu anda sakin, ancak protestocular binayı terk etmiyor.
 
Rusya Federasyonu Devlet Duma BDT İşleri Avrasya Entegrasyonu ve Bağlantılar Birinci Başkan Yardımcısı Parlamenter Konstantin Zatulin, Abhazya’da yaşanan siyasi krizi değerlendirdi.
 
Zatulin “Herşeyden önce yetkililier arasında bir bölünme ve anlaşmazlık olduğunua inanıyorum. Muhalefet bugüne kadar tepkisini göstermek amacı ile ikinci bir protesto gösterisi düzenledi. Seçimleride gözlemci olarak bulunan bir kişi olarak herhangi ciddi bir ihlal olmadığını söyleyebilirim” dedi.
 
Zatulin, seçimlerin, Abhazya’yı ikiye böldüğünü itiraf etmek gerektiğini belirterek, yaşananların, daha önceki devlet başkanı Aleksandr Ankvab’ın iktidardaki son günlerine benzemeye başladığını da sözlerine ekledi.  
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.