RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 21 Kasım 2019, Perşembe 08:48:52 tarihnde eklendi. 191 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye – Gürcistan İlişkileri!

RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TÜRKİYE’NİN, GÜRCİSTAN’IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ VE EGEMENLİK HAKLARINI TANIDIĞINI BİR KEZ DAHA YİNELEDİ!
Türkiye – Gürcistan İlişkileri!
21/11/2019. Ankara. 20 Kasım 2019. REGNUM. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба).“Gürcistan – Haber” «Новости-Грузия» Haber ajansının 20 Kasım Tarihli haberinde belirttiğine göre, Ankara, 14 yıllık bir aradan sonra, Türkiye ve Gürcistan hükümetleri arası ekonomik işbirliği komisyonu toplantısına eşlik etti. 
 
Ekonomi bakanları arasında yapılan toplantıda, Türk tarafının Gürcistan’a yapacağı ihracatın artırılması olasılığını inceleme amacı ile bu ülkeye bir uzman gurubun gönderilmesi konusunda anlaşmaya vardılar. Gürcistan Türk hammaddelerinden üretilecek olan hayvansal ürünlerin, Avrupa pazarına yapacakları ihracatın düzeyini artıracağına inanıyor. 
 
Türkiye, Gürcistan’ın en büyük ortağı olarak bulunuyor. Ülkeler arasında Ocak – Eylül 2019 tarihleri arasında bulunan dış ticaret cirosu, Gürcistan’ın toplam ticaret cirosunun %14,1ini oluşturuyor ve 1.3 Milyar dolar olarak gerçekleşti. 
 
Bilindiği üzere, Gürcistan Başbakanı Giorgi Gaharia, 31 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü. Görüşmede taraflar, Gürcistan – Türkiye Konseyi’nin yakın bir süre içerisinde Ankara’da stratejik ortaklık konusunda bir toplantı yapılması kararı aldılar.
 
Görüşme sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye olarak Gürcistan’ın toprak bütünlüğü ve egemenlik haklarına destek verdiklerini belirterek, yapılacak olan ikili görüşmelerden dolayı memnun olduğunu söyledi. (Abhazyam.com olarak, TC Diasporasında yaşayan ve Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’e destek veren, özellikle bir kısım Abhaz ve Kafkas Diasporasına bir kez daha hatırlatırız.)      
 
Kaynak: https://regnum.ru/news/polit/2783494.html
 
www.abhazyam.com 

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.