RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Kasım 2019, Cuma 14:23:07 tarihnde eklendi. 241 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rus Yangın Söndürme Uçakları!

ABHAZYA’DA SÜREN ORMAN YANGINLARINA, RUS YANGIN SÖNDÜRME UÇAKLARI MÜDAHALEDE BULUNACAK!
Rus Yangın Söndürme Uçakları!
15/11/2019. Moskova. 15 Kasım 2019. REGNUM. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanı Lev Kvitsiniya, Sputnik Haber Ajansı Muhabirine yaptığı açıklamada, Suhum yakınlarında oluşan orman yangınına 15 Kasım günü itibarı ile müdahale etmek üzere Rus yangın söndürme uçaklarının geleceğini söyledi.   
 
Kvitsiniya “Az önce Rusya'dan gelen meslektaşlarımla konuştum ve bugün Sohum yakınlarına oluşan yangını Rus yangın söndürme uçaklarının müdahalesi ile söndürmeye başlayacağımız sonucuna vardık. Her şey kabul edildi, önümüzdeki saatlerde uçakları bekliyoruz ”dedi.
 
Abhazya Cumhuriyet Acil Durumlar Bakanına göre, şu anda yaklaşık yüz hektarlık alan alevle kaplı durumda bulunuyor. Yangın, kuruyan yaprak ve çimlerin tutuşması ile oluştu.
 
Bakan, “Bizler, rüzgarın hızını artırıp, ateşi körüklemesinden korkuyoruz, ancak şimdiye kadar, neyse ki bu olmadı” dedi.
 
Kvitsiniya, Sohum geçişindeki yangını söndürmenin 1-2 gün alacağını belirtti. Abhaz tarafı, Rus yangın söndürme ucalarının yakıt ödemesini üstlendi. Abhazya'da şu anda kuru ve sıcak bir hava akımı buluyor. 
 
REGNUM Haber Ajansı’nın daha önce bildirdiği gibi, Suhum şehri yakınlarındaki ormanlık alandaki yangın, 10 Kasım sabahı başlamıştı. Pskhu köyündeki yangın ve kurtarma görevlileri, yangını kendi başlarına söndüremediler, bu yüzden hava müdahalesi gerekti. 
 
Kivitsnya, 11 Kasım Pazartesi günü helikopterle yangın bölgesinde incelemelerde bulundu, ardından ülkenin uzak bir dağlık kesimindeki yangının söndürülmesi için yardım istemek üzere Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'na çağrıda bulundu.
 
Kaynak: https://regnum.ru/news/accidents/2779431.html
 
www.abhazyam.com 

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.