RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 01 Ekim 2019, Salı 13:26:20 tarihnde eklendi. 455 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriyeli Parlamenterler Abhazya’da!

SURİYE ARAP CUMHURİYETİ PARLAMENTOSU MİLLETVEKİLLERİ, ABHAZYA ZAFER VE BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLAMALARINA KATILDI!
Suriyeli Parlamenterler Abhazya’da!
01/10/2019. Suhum. 01. Ekim 2019. Sputnik. Asmat Tsvizhba. Çeviri: Fatih Atan (Atanba - Тванба). Suriye Arap Cumhuriyeti Parlamentosu milletvekilleri heyeti, Abhazya Cumhuriyeti’nin Zafer ve Bağımsızlık Günü’nün 26. yıldönümü kutlamalarına katılmak üzere Abhazya’ya geldiler.    
 
Abhazya Cuhuriyeti Devlet Başkanı Raul Hadjimba, 1 Ekim Pazartesi günü, Suhum’da Suriye Arap cumhuriyeti Parlamentosu heyetini kabul etti. 
 
Devlet başkanı, konuşmasında, Zafer ve Bağımsızlık günü onuruna Abhazya ziyaretinde bulundukları için milletvekillerine teşekkür etti ve iki devlet arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekti
 
Raul Hadjimba “Suriye’ye yapmış olduğumuz son ziyaret sonrasında, Rusya devlet başkanı ile Suriye ve Abhazya arasındaki ekonomik işbirliği konularını yeniden değerlendirdik. Bu konu hakkında üçlü ilişkilerin kurulması sonucunda devletlerimiz arasındaki işbirliğini güçlendireceğimizden eminim. Suriye halkının yaşam ve özgürlük mücadelesinden zaferle çıkacaklarından eminim. Bizler de destek vermeye hazırız” dedi.    
 
Suriye Halk Meclisi Milletvekili Janset Kazan konuşmasında, Abhazya halkının zafer bayramını kutladı ve Abhazya’nın diğer ülkeler ile işbirliği kurulması umutlarının gerçekleşmesi açısından Suriye’nin bir köprü olacağı vurgulamasında bulundu.
 
Janset Kazan “Ziyaretimiz sırasında, ayrıca, Suriye’den gelerek Abhazya'da yaşamayı sürdüren devam eden vatandaşlarımızla da tanıştık. Onlardan burada nasıl karşılandıkları ve ne gibi yardımlar sağladığı konusunda sıcak sözler duyduk, çok memnun olduk” dedi.
 
Taraflar ayrıca, aralarında, Abhazya'da Suriye büyükelçiliğinin açılması olasılığını da görüştüler.
 
Toplantı sonunda taraflar birbirlerine hediyeler sundular.
 
29 Mayıs 2018'de Abhazya ve Suriye karşılıklı birbirlerinin bağımsızlık ve egemenliğini tanıma ve diplomatik ilişkilerin kurulmasını ilan ettiler.
 
Suriye Devlet Başkanı ve Abhazya başkanı, Şam’da, iki ülke arasındaki İşbirliği ve Dostluk Anlaşması'nı 4 Eylül 2018'de imzaladılar. Ülkeler ayrıca, ekonomi, ticaret, bilim, sanat ve kültür alanında ve ülkeler arasında ticaret ve ekonomik işbirliğinin kolaylaştırılması ve geliştirilmesi alanında işbirliği kurulması konusunda ortak bir komite oluşturulması üzerine iki anlaşma daha imzaladılar.
 
Kaynak. https://sputnik-abkhazia.ru/
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.