RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 20:42:58 tarihnde eklendi. 417 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kokoyti; Güney Osetya topraklarını korumak için uyanık olmalıyız

EDUARD KOKOYTI "GÜNEY OSETYA TOPRAKLARINI KORUMAK İÇİN TEYAKKUZ DURUMUNDA OLMALIYIZ" DEDİ
Kokoyti; Güney Osetya topraklarını korumak için uyanık olmalıyız 29/12/2008. ITAR-TASS Haber ajanısnın bildirdiğine göre; Güney Osetya İçişleri Bakanı Valeri VALİEV; Gürcistan'ın Güney Osetya sınırına askeri malzeme yığdığını belirterek "Gori şehri bölgesinde askeri malzeme hareketliliğinin olduğu gözlemleniyor.  Bölgede var olan askeri hareketlilik, aralık ortasından itibaren hız kazandı. Dün, bugün bölgede, tank hareketliliği gözlendi. Tsinval'e çok yakın olan Nikozi köyü yakınlarında askeri araç hareketliliğinin arttığı görülüyor" dedi.

Gürcistan İçişleri Bakanlığı Bölge Emniyet Müdürü Vladimir DJUGELİ Pazartesi günü gazetecilere yapmış olduğu açıklamada ; Tsinval Yönetiminin açıklamalarının doğru olmadığını belirtti, Gori'de ki tank birliğinin eskiden 28 tank barındırdığını belirterek "bölgedeki askeri varlığımız bunu doğrulamıyor, bugün için eski tank birliği askerleri, sivil yerleşim binalarını onarıyorlar" dedi.

Vladimir DJUGELİ "polis aracı olarak kullanılan "kobra" arabaları, bir kaç ay içerisinde Tsinval Bölgesinde bulunan pois karakolları arasında devriye görevi sürdürmektedirler ve sorun ile ilgili bütün taraflar bu konuda bilgilendirilmiştir" dedi.

Güney Osetya Savunma Bakanlığı bası bürosu; geçtiğimiz gün,  Güney Osetya sınırı yakınlarında bulunan Gürcistan silahlı kuvvetlerinde harketlenme olduğunu belirtmişti.

Güney Osetya Başkanlık internet sitesinde ülenin çevresinde gelişen askeri hareketlenmeler ile ilgili olarak "Gürcistan'ın Gori Şehrinde bulunan gürcistan tank birliğinde 28 tank yerleştirildiğinin bilgisi alındı. Ayrıca, Güney Osetya sınırı yakınında bulunan Nikozi köyünde "kobra" araçlarıının devriye gezdiği gözlemlenmiştir" açıklamasında bulunuldu.

Güney Osetya Devlet Başkanı Eduard KOKOYTI; 29 Aralık Pazartesi günü ülkenin askeri yönetimi ile ilgili olarak toplantı düzenledi. Toplantıda, ülkenin iç güvenliği ve ülkenin çevresinde var olan gelişmeler görüşüldü.

Eduard KOKOYTI "Gürcistan tarafında gelebilecek olan saldırı girişimleri ve askeri hareketliliklere karş ıher zaman teyakkuz durumunda olmak zorundayız. Bizler, güney osetya topraklarını terörist hareketlere ve provokasyonlara karşı maksimum düzeyde korumak için çalışmalıyız" dedi.

Kayak. www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.