RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 29 Temmuz 2019, Pazartesi 14:47:05 tarihnde eklendi. 204 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suhum Havaalanı Sorunu!

GÜRCİSTAN, SUHUM – VLADİSLAV ARDZINBA ULUSLARARASI HAVAALANI’NA UÇUŞ YAPACAK OLAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİ TEHDİT ETTİ!
 Suhum Havaalanı Sorunu!
29/07/2019. Tiflis. 29 Temmuz. 2019. REGNUM. Çeviri: Fatih Atan (Atanba - Тванба). Gürcistan Sivil Havacılık Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre, uluslararası havayolu şirketlerinin Suhum’a yapılacak olan uçuşları uluslararası alanda ve Gürcistan üzerinden yapacakları çalışmalarını zorlaştıracak.
 
Gürcistan Havacılık yetkilileri, suhum havaalanı üzerinden yapılacak olan uluslararası hava trafiğinin ancak, Gürcistan yetkililerinin vereceği izinle yapılabileceği belirtildi.
 
Ajans açıklamasında “eğer herhangi bir havayolu şirketi Suhum’a uçuşları başlatırsa, uluslararası hukuk kuralllarını ihlal edeeck, ve ayrıca Gürcistan yasalarını aykırı hareket edecek demektir, buna bağlı olarak da Gürcistan ve uluslararası uçuşlarına da engelleme getirilecektir” bilgisine yer verdi.
 
Bilindiği üzere, Abhazya Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, 26 Ağustos 2019 tarihinde yapmış olduğu toplantıda, Suhum havaalanına uluslararası bir kod verilmesi kararı aldı. Bu karara ek olarak, havaalanına ortak tabanlı bir hava sahası statüsü verilmesi kararı da alındı. Günümüz koşullarında, havaalanı yatrımcıları, hava trafiğinin restorasyonu için tasarımı ve gerekli olan belgeleri hazırlıyorlar. Suhum – Vladislav Ardzınba Havaaalnı, 1993 tarihinden bu yana kapalı bulunuyor.      
 
Kaynak: https://regnum.ru/news/polit/2675245.html
 
www.abhazyam.com 

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.