RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 21 Mayıs 2019, Salı 19:34:08 tarihnde eklendi. 213 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya’da Sivil İtaatsizlik Eylemi Var!

ABHAZYA MUHALEFETİ, RAUL HADJİMBA’YI İSTİFAYA ÇAĞIRDI VE DÜRÜST REKABET VE ÖZGÜR BİR BİÇİMDE SEÇİMLERİN YAPILMASINI İSTEDİ
Abhazya’da Sivil İtaatsizlik Eylemi Var!
21/05/2019. Suhum. 21 Mayıs 2019. Abhazya – İnform. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Devletini Koruma Ulusal Hareketi tarafından 21 Mayıs’ta yapılan açıklamada, Abhazya Parlamentosundaki bazı milletvekillerin, Devlet Başkanı Raul Hadjimba tarafından uygulanan baskı sonucunda, devlet başkanlığı seçimlerinin 23 Kasım 2019’a ertelenmesi için verilen önergeyi reddettiklerini belirtti.
 
Abhazya Devletini Koruma Ulusal Hareketi, süresiz bir sivil itaatsilik eylemi başlatıldığını ve olağanüstü durum uygulaması kararı alındığını, bunun amacının “Abhazya Cumhuriyeti Halkını, Devlet Başkanı Raul Hadjimba ve devlet yetkililerinin kısa, dar görüşlü ve sorumsuz eylemlerinden korumak” olduğunu duyurdu. 
 
Muhalefet, devlet başkanı Raul Hadjimba’nın istifa etiemsini, dürüst bir rekabet ortamı ve özgür bir biçimde seçimlerin gerçekleştirilmesini talep etti.    
 
Abhazya Devletini Koruma Ulusal Hareketi, tüm vatandaşları nirbirlerine karşı hoşgörü ve sayılı davranma çağrısında bulundu. 
 
Muhalefet, güvenlik güçlerine “halkın yanında durun ve halkın iradesine müdahalede bulunmayın ve ancak görevlerinizi Abhazya Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlarını koruma adına sürdürün. Güvenlik güçleri, hizmetinizi gerektiği bir biçimde sürdürün, yolsuzluğa batmış devlet yetkililerinin, dar çıkar guruplarının korunması ortamına çekilmesine izin vermeyin” çağrısında bulundu.  
 
Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.