RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 30 Nisan 2019, Salı 17:15:19 tarihnde eklendi. 344 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyük Vatanseverlik Savaşı!

BÜYÜK VATANSEVERLİK SAVAŞI ABHAZYALI GAZİLER, 74. ZAFER TÖRENLERİNE KATILMAK ÜZERE St. PETERSBUG’A GİTTİ.
Büyük Vatanseverlik Savaşı!
30/04/2019. Suhum. 29 Nisan – Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). RIA Novosti Haber Ajansı’nın St. Petersburg şehri dış ilişkiler komitesinden aldığı bilgiye göre, Leningrad savunmasına katılan 58 Büyük Vatanseverlik Savaşı Gazisi ve 22 ülkeye ait gençlik örgütü St. Petersburgdaki kutlamalara katılıyor.
 
St. Petersburgdaki kutlamalara 22 ülkeden 90 kişinin katılması bekleniyor: Abhazya, Azerbaycan, Ermenistan, Belarus, Bulgaristan, almanya, Gürcistan, İsrail, Kazakistan, Letonya, Moldova, Romanya, ABD, Tacikistan, Özbekistan, Ukrayna, Finlandiya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, İsveç ve Estonya.
 
8 Mayıs Çarşamba günü, gaziler, yurttaşlar ve gençler, Piskarevski anıt mezarlığında yapılacak olan anma törenine katılacaklar ve çiçek bırakacaklar ve ayrıca Oktyabrsky Konser Salonu’ndaki konser programına katılacaklar.
 
Büyük Vatanseverlik Savaşı Gazileri, Zafer Bayramı günü (9 Mayıs – Abhazyam.com) Büyük Meydanda, Rusya Ordusu Batı Askeri Bölgesi, St. Petersburg Askeri Garnizonu'na bağlı askeri kuvvetler tarafından düzenlenecek olan zafer törenine katılacaklar.
 
Zafer Bayramı akşamı, onlar için konser programının verileceği bir gala gecesi düzenlenecek. Gaziler için ayrıca kültür programına bağlı olarak şehir turu düzenlenecek.          
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.