RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 27 Nisan 2019, Cumartesi 10:34:27 tarihnde eklendi. 318 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gal Görüşmeleri Başlıyor mu?

RUSYA DIŞİŞLERRİ BAKAN YARDIMCISI GRİGORY KARASİN “RUSYA, GAL’DEKİ BEŞLİ MEKANİZMA ÇALIŞMALARININ YENİDEN BAŞLAYACAĞINA İNANIYOR!”
 Gal Görüşmeleri Başlıyor mu?
27/04/2019. Suhum. 26 Nisan. Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). RIA Novosti Haber Ajansı’nın belirttiğine göre, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcısı Grigory Karasin, Abhazya ve Gürcistan arasında daha önceleri sürdürülen olayların önlemnesi ve erken müdahalede bulunulması amacı ile sürdürülen Beşli Mekanizma (MPRI) çalışmalarının yeniden başlatılacağına inandıklarını belirtti. 
 
Gürcü – Abhaz Sınırındaki olayların önlenmesi ve müdahalede bulunulması amacı ile sürdürülen Beşli Mekanizma (MPRI) görüşmeleri Temmuz 2018’de bitirildi.
 
Grigory Karasin, Gürcistan temsilcilerinin Abhazya ve Güney Osetya temsilcileri ile doğrudan ilişkide bulunmaları, Cenevre’de sürdürülen görüşmeler çerçevesinde sürdürüldüğünü anımsattı.
 
Grigory Karasin, “Uluslararası Yaşam” "Международная жизнь" Dergisine verdiği demeçte “Bu format içerisinde sürdürülen görüşmeler yıl içerisinde dört kez yapılmaktadır. Ayrıca, Gürcistan – Güney Osetya sınırında (Ergneti) olayların önlenmesi ve erken müdahalede bulunulması amacı ile Beşli Mekanizma (MPRI) görüşmeleri sürdürülüyor. Gürcistan – Abhazya sınırında (Gal) kurulan benzer bir mekanizma ise Tiflis’in uygulamak istediği yaptırımlara bağlı olarak Temmuz 2018’den bu yana yapılamamaktadır. Çalışmaların yeniden başlayacağına inanıyoruz” dedi. 
 
Abhazya ve Güney Osetya’nın bağımsızlıkları Rusya Federasyonu tarafından 26 Ağustos 2008’de tanındı. Daha sonra, Nikaragua, Venezuela, Nauru, Vanuatu ve Tuvalu tarafından tanındılar. En son Suriye 29 Mayıs 2018 tarihinde Abhazya ve Güney Osetya’nın bağımsızlıklarını tanıdı.         
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.