RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 20:26:05 tarihnde eklendi. 531 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Agit görevi ocak 2009 da doluyor

GÜRCİSTAN'DA GÖREV YAPAN AGİT POLİS GÜCÜ; GÖREVİNİ 01 OCAK 2009 TARİHİNDE BİTİRİYOR
Agit görevi ocak 2009 da doluyor 22/12/2008. AGİT dönme başkanı Finlandiya Dışişleri Bakanı Aleksandr STUBB; bugün Helsinki'de yapmış olduğu açıklamada AGİT'in 56 üyesinin Gürcistan'da görev yapan Polis Gücü ile ilgili olarak yaptığı toplantı sonucunda Polis Gücü'nün geleceği hakkında ortak karar alamadıklarını belirtti.

AGİT Basın Bürosu'nun bildirdiğine göre; Aleksandr STUBB; AGİT Poils Gücü'nün yeni görevine 2009 başında yeniden başlaması gerektiğini belirterek "bu gelişmeden dolayı derin üzüntü duyuyorum. Finlandiya olarak, bu görevin sürmesi için çok çaba sarfettik. AGİT olarak, bölgede bir çok şey başaracağına inanıyorduk. herşeye rağmen, AGİT'in önümüzdeki yıl Gürcistan'da yapacağı çalışmalar ile ilgili olarak yapılacak olan görüşmelerden ümitliyiz" dedi.

Gürcistan'da görev yapan AGİT Polis Gücü 200 kişilik silahsız polisten oluşuyordu.

Gürcistan'da görev yapan AGİT Polis Gücü'nün  Komutanı Anvar AZİMOV; 22 Aralık Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada; 01 Ocak 2009 tarihi itibarı ile görevlerinin biteceğini belirtti.

Anvar AZİMOV; Rusya'nın AGİT Polis Gücü'nün çalışmalarına izin vermediğini belirterek "Rusya'nın kanunlara dayandığını iddia ederek Güney Osetya'nın bağımsızlığını tanıması, yasal değildir" dedi.

Anvar AZİMOV "uluslararası toplum, Abhazya ve Güney Osetya'yı "Gürcistan'ın yönetimi içerisinde" olarak görüyor, bunun için bu kararın tartışılması gerekir. Eski anlaşmaya göre, teknik olarak Abhazya ve Güney Osetya'da da görev yapması gerekiyordu. Bu görev süresi 01 Ocak 2009'da bitiyor"  dedi. 

Kaynak: www.regnum.ruwww.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.