RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 20:23:59 tarihnde eklendi. 491 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Moskova'da belgesel kitap hazırlanıyor

MOSKOVA'DA "GÜNEY OSETYA. BARIŞ İÇİN SAVAŞ VE SALDIRGANLIK" ADINDA BELGESEL KİTAP YAYINLANIYOR
Moskova'da belgesel kitap hazırlanıyor 19/12/2008. 24 Aralık 2008 tarihinde, REGNUM HAber Ajansı Basın Merkezzi'nde, Ağustos 2008'de Kafkasya'da yaşanan savaşa hitaben, "Kitap Dünyası" tarafından yayınlanan "Güney Osetya. Barış için Savaş ve Saldırganlık" adında kitap tanıtımı yapılacak.

Güney Osetya'da yaşanan beş günlük savaşın ardından Tsinval'de bulunan uluslararası sivil toplum kuruluşlarının desteği ile toplanan belge ve resimler, uluslararası basın merkezinde "Tsinval-2008" adında  tanıtımı yapılacaktır. Olayların toplum üzerindeki etkisi, Güney Osetya Devleti'nin toplamış olduğu belgeler, uluslararası yeni devletler  enstitüsü ve Avrupa jeopolitik ilişkiler merkezi tarafından yapılan analizler, Güney Osetya Devlet Yönetiminin imzaları ile belgelendi. Gürcistan-Güney Osetya Sorunu'nun tarihsel gelişimi lie ilgili belgeler ve materyaller basın merkezinde tanıtımı yapılacak olan kitabın içeriğini oluşturacak.

Kitabın başlangıç kısmında; Güney Kafkasya Sorununun dünya devletlerine yalan ve yanlış bilgilendirmeler yapılarak, 19. yüzyılın ikinci ortalarından bu yana "Gürcistan'ın Irkçı İdealleri"nin nasıl yaşama geçirilmeye çalışıldığı anlatılıyor. Bu miras "Gürcistan'ın elit kesimi" tarafından nesilden nesile nasıl ulaştırıldı, kitapta bu anlatılıyor. Sovyetler birliği'nin dağılmasından sonra, güney kafkasya'da stratejik açıdan kontrolü sağlamak isteyen ABD Yönetimleri ve bazı NATO üyesi ülke yönetimleri Gürcistan'ın bu ideallerine destek verdiler, bu mitoloji batı dünyası tarafından aktif biri biçimde destek gördü. Bugün, batı dünyasında, yaşanan gerçekler değiştirilmeye çalışılıyor ve tarafların motivasyonu bu güçler tarafından etkilenmeye çalışılıyor, batı dünyası basın-yayın organları tarafından 2008 Ağustos'unda yaşanan trajik olaylar, yalan haberler ile çarpıtılmaya çalışılıyor. Uluslararası devletler, bu mitolojinin, destekleri sayesinde ne duruma geldiğini görmüşlerdir, Avrupa bu "eğitimi" ile iftahar etmelidir ve kitap, içeriği ile bu mitolojinin nasıl çürtüldüğünü belgeliyor.

Kitabın tanıtımı;  Güney Osetya'nın Rusya Federasyonu Büyükelçisi Dimitri MEDOEV; Ululslararası Yeni Devletler Enstitüsü Müdürü Aleksi MARTİNOV;  Avrupa Bölgesel Jeopolitik Analiz Programı Yöneticisi Aleksi KOÇETKOV; Sosyal-Politik araştırma Merkezi "Aspekt" Başkanı Georgi FEDEROV; "Kitap Dünyası" Yayın Grubu Genel Müdürü Dimitri LOBANOV tarafından yapılacaktır.

Kitap Tanıtımı: 24/12/2008 Saat: 14:00

Tanıtm Yeri: REGNUM Haber Ajansı Basın Merkezi Moskova. Pravda cad. Bina: 21 Bl: 1

İletişim: Tlf:  007/495/2253414. e-mail: press@regnum.ru Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen JavaScriptleri etkinleştirin.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.