RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 22 Ocak 2019, Salı 14:50:56 tarihnde eklendi. 353 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya’dan Gürcistan’a Yanıt Var!

ABHAZYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI “GÜRCİSTAN, ABHAZYA CUMHURİYETİ’NE UYGULADIĞI ULUSLARARASI TECRİT POLİTİKALARINDAN VAZGEÇSİN!”
Abhazya’dan Gürcistan’a Yanıt Var!
22/01/2019. Suhum. 21Ocak. Abhazya – İnform. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan Dışişleri Bakanı D. Zalkaliani’nin Rusya Federayonu’na “İşgal altında bulunan bölge rejimlerinin” İngur Nehri üzerinde bulunan sınır kontrol noktalarını açmaları için çağrıda bulunmasına yanıt verdi. 
 
Dışişleri Bakanlığı açıklaması, “Zalkaliani’ye göre, “Kontrol Noktalarının Kapatılması” insanların serbest dolaşım haklarının engellenmesi için ciddi bir tehdit unsuru oluşturuyor. Gürcistan dışişleri bakanı, devlet sınırının geçici olarak neden kapatıldığı hakkında herhangi bir yorumda bulunmamıştır.

Bu tür açıklamalar, Gürcistan dışişleri bakanının ülkesinde nelerin olup bittiğinden, özelliklede olumsuz epidemiyolojik durumdan haberdar olmadığı izlenimi uyandırmaktadır. Gürcistan Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülkelerindeki grip salgınının (H1N1 – Domuz Gribi benzeri) neden olduğu komplkasyonlar nedeni ile 17 kişi yaşamını yitirmiştir. Günümüzde, halen Gürcistan’da grip salgınından etkilenen kişilerin sayısı 750 – 100.000 kişiarasında bulunmaktadır. Bu gelişmeler nedeni ile, Abhazya Cumhuriyeti’nde yaşayan Abhaz vatandaşlarının bu tehlikeli virüsün yayılmasından etkilenmemeleri için gerekli olan uygun önlemlerin alınması, açık bir biçimde ortaya çıkmıştır. Bundan dolayıdır ki, Abhazya Devlet Güvenlik Servisi tarafından, devlet sınır geçişlerinde geçici kısıtlama kararı alınmıştır. 

Ancak, Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, bu açık gerçekleri gözardı etmeyi tercih ediyor ve “Abhazya sakinlerinin sınırı özgürce geçme hakkının engellendiği” gibi konuları öne çıkararak spekülasyon yapmayı sürdürüyor. Abhazya sakinlerinin haklarının ihlal edilmesi hakkında propaganda çalışmalarını sürdüren Gürcistan yönetimi, Abhazya Cumhuriyeti’nin uluslararası toplum içerisinde tam anlamı ile tecrit edilmesi için çalışmaktadır, Abhazya Cumhuriyeti vatandaşlarının uluslararası toplum içerisindeki ulaşımını engellemek için her türlü önlemi alarak, vatandaşarımızın yurtdışındaki insan sorunlarının çözümü için gerekli olan ulaşımlarını düzenli olarak engellemektedir.

Gürcistan devlet yönetiminin, Abhazya Cumhuriyeti’ne yönelik olarak uygulamakta olduğu çifte standart politikalarının yaratmış olduğu yıkıcılığı ve olumsuzluğu farketmesi ve kendini itibarsızlaştıran yaklaşımlarını gerçek bir anlamda incelemeyi başlatmasının tam zamanıdır.

Böyle bir adımın atılması, Tiflis’in var olan siyasi gerçeklere dair farkındalığına tanıklık eder, çağdaş koşullarda tecrit politikalarının, güvensizlik ve daha büyük anlamda yabancılaştırma dışında herhangi bir etkisinin olamayacağını anlamaya hizmet eder.”       

Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.