RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 31 Aralık 2018, Pazartesi 09:30:03 tarihnde eklendi. 126 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin'den Yeni Yıl Kutlaması!

VLADİMİR PUTİN, ABHAZYA, GÜNEY OSETYA, TÜRKİYE VE ABD DEVLET BAŞKANLARINA YENİ YIL KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ!
Putin'den Yeni Yıl Kutlaması!
31/12/2018. Moskova. Kremlin Basın Servisi. 30 Aralık. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Rusya Federasyonu Devlet Başkanı, çeşitli dünya devlet başkanlarına, 2019 yeni yıl kutlaması gönderdi. Aşağıda Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Raul Hadjimba, Güney Osetya Devlet Başkanı, Anatoly Bibilov, Suriye Arap Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD Devlet Başkanı Donald Trump ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 2019 yen yıl kutlama mesajı gönderdi.
 
Vladimir Putin’in Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Raul Hadjimba’ya gönderdiği yeni yıl kutlama Mesajı’nda, geçtiğimiz yıl, Abhazya’nın bağımsızlığının Rusya Federasyonu tarafından tanınmasının onuncu yılının kutlandığını ve kardeş iki ülke halkları arasındaki ittifak ilişkilerinin ve stratejik ortaklık ilişkilerinin geliştirilmesinin, barış girişimlerine katkı vereceğini ve Kafkasya’da ki barış ortamının sağlanmasının güvencesi olduğunu belirtti.

Vladimir Putin, Güney Osetya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Anatoly Bibilov’a gönderdiği kutlama mesajında,, bu yılın önemli bir tarihle sonlandığını hatırlattı – Güney Osetya’nın bağımsızlığının Rusya Federasyonu tarafından tanınmasının onuncu yılı. Rusya Devlet Başkanı, Rusya – Güney Osetya ilişkilerinin ittifak ruhu ve karşılıklı yarar sağlayan ortaklık içinde daha fazla gelişmesinin, Güney Kafkasya’da barış ve istikrarın sağlanmasına katkı vermesine paralel olarak, iki ülke kardeş halklarının çıkarları doğrultusunda ilerlediğine inandığını belirtti.

Vladimir Putin, Suriye Arap Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Bashar Esad’a gönderdiği kutlama mesajında, Rusya’nın, Suriye devletinin toprak bütünlüğü ve egemenlik haklarını korumada, terörizme karşı vermiş oldukları savaşta, vermiş oldukları mümkün olan her türlü desteği sürdüreceklerini vurguladı ve Suriye Arap Cumhuriyeti Devlet Başkanı Bashar Esad’a ve vatandaşlarına barışçıl ve refah içerisinde bir yaşam sürmelerini diledi.

Vladimir Putin’in Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği yeni yıl kutlama mesajında, Rusya – Türkiye ilişkilerinin başarılı bir biçimde geliştirilmesinden dolayı memnun olduğunu belirtti.  

Kutlama mesajında, “Akkuyu” Nükleer Santralı’nın ilk biriminin inşaatının başarılı bir biçimde başlatıldı, “Türk Akım” doğal gaz boru hattının açık deniz bölümünün döşenmesi bitirildi, yeni dönemde gelecek vaat eden ikili işbirliği alanlarının planladığını belirtti. Rusya Devlet Başkanı, Moskova ve Ankara’nın ortak çabalarıyla Suriye’deki terörle mücadeleye ve bu ülkedeki siyasi çözüm sürecinin ilerlemesine kesin katkı sağlandığını vurguladı.

Vladimir Putin, Avrasya kıtasındaki barışı, güvenliği ve istikrarı güçlendirmek adına iki ülkenin halklarının yararına her alanda karşılıklı yararlı ortaklıklar kurma çalışmalarının devam edeceği yönündeki inancını dile getirdi.

Vladimir Putin’in Amerika Birleşik Devletleri Devlet Başkanı Donald Trump’a gönderdiği Noel ve yeni yıl kutlama mesajında, Rusya – Amerika ilişkilerinin stratejik istikrarın sağlanmasında ve uluslararası güvenliğin sağlanmasında en önemli faktör olduğunu vurguladı ve Rusya’nın ABD ile en kapsamlı bir biçimde gündemi görüşme konusunda diyaloğa açık olduğunu belirtti.             

Vladimir Putin’in 2019 - yeni yıl kutlaması gönderdiği diğer ülke liderleri: Azerbaycan Devlet Başkanı, İlham Aliev, Ermenistan Devlet Başkanı Armen Sarkisyan, Başbakanı Nikola Paşinyan, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukashenko, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Kırgızistan Devlet Başkanı Sooronbay Ceenbekov, Moldova Devlet Başkanı İgor Dodon, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, Türkmenistan Devlet Başkanı Kurbankulu Berdimuhammed, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri, Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer, Yeni seçilen Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda Kraliçesi Elizabeth II ve İngiltere Başbakanı Teresa May, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Bolivar Venezuela Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Vietnam Komünist Parti Genel Sekreteri ve Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nguyen Phu Trong, Almanya Devlet Başkanı Frank Walter Steinmeier, Başbakan Angela Merkel, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, İsrail Başbakanı Benyamin Netenyahu, Hindistan Devlet Başkanı Ram Nath Kovind ve Başbakan Narendra Modi, İspanya Kralı VI. Felipe ve Kraliçe Letizia, İtalya Devlet Başkanı Sergio Mattarella ve Başbakan Giuseppe Conte, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae – İn, Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz – Canel, Küba Komünist Parti 1. Sekreteri Raul Castro, Monako Kralı Albert II, Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandr Vucıc, Slovenya Devlet Başkanı Borut Pahor, Finlandiya Devlet Başkanı Sauli Niinistö, Fransa Devlet Başkanı Emmanuel :Macron, Hırvatistan Devlet Başkanı Kolinda Grabar – Kitaroviç, Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanı Miloş Zeman, Güney Afrika Cumhuriyeti Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa, Japonya Başbakanı Şizö Abe, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres. Vd.                   
 
Kaynak: http://www.kremlin.ru/events/president/news/59625
 
www.abhazyam.com 

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.