RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 28 Aralık 2018, Cuma 10:43:43 tarihnde eklendi. 159 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya – Rusya, Diploma Eşitliği Tanındı!

VLADİMİR PUTİN, ABHAZYA VE RUSYA2DAKİ EĞİTİM KURUMLARINDAN ALINAN DİPLOMALARI EŞİT KILAN ANLAŞMAYI ONAYLADI!
Abhazya – Rusya, Diploma Eşitliği Tanındı!
28/12/2018. Suhum. 28 aralık. Sputnik – Abhazya. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). TASS Haber Ajansı’nın verdiği bilgiye göre, Rusya Federasyonu Yönetimi Resmi İnternet Sitesinde yayınlanan belgeye göre, Rusaya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Abhazya ve rusya arasında yapılan hükümetler arası anlaşma uyarınca, iki ülke eğitim kurumlarından alınan mezuniyet diplomalarının karşılıklı olarak tanınmasına ilişkin anlaşmayı onayladı. 
 
Anlaşma 18 Aralık 2017 tarihinde Moskova’da imzalandı. Bu anlaşma 5 Mart 2015 tarihinde imzalanan Rusya – Abhazya hükümetleri arasında ittifak ve stratejik ortaklık anlaşması gereğince oluşturuldu. Bu anlaşmaya göre, yürürlüğe girilen tarihten 3 yıl sonra, Rusya ve Abhazya’daki eğitim kurumları ve benzer nitelikteki kurumların karşılıklı olarak tanınması için gerekli tedbirlerin alınması kararı verilmişti.
 
Anlaşma  temel, genel, orta ve lise, mesleki eğitimin yanı sıra Rusya Federasyonu ve Abhazya Cumhuriyeti2ndeki eğitim kurumlarından elde edilen yüksek öretiminde karşılıklı olarak tanınıması ile ilgili konuları düzenliyor. Bu durumda, Rus ve Abhaz diploması sahiplerinin çalışmalarını sürdürmeleri ve her iki ülkenin bölgelerinde de profesyonel olarak çalışabilmeleri için gerekli olan tüm haklara sahip olabilecekler.   
 
https://tass.ru/obschestvo/5960205
 
Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.