RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 27 Aralık 2018, Perşembe 17:53:13 tarihnde eklendi. 104 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya Gazeteciler Birliği!

ABHAZYA CUMHURİYETİ GAZETECİLER BİRLİĞİ – 50 YAŞINDA. KUTLUYORUZ!
Abhazya Gazeteciler Birliği!
27/12/2018. 27 Aralık. Abhazya – İnform. (Foto: Sputnik Abhazya) Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Gazeteciler Birliği Başkanı Ruslan Khashig, birliğin kuruluşunun 50. Yıldönümü nedeni ile ilgili olarak açıklama yaptı. 
 
(Not: Abhazyam.com olarak, Abhazya Gazeteciler Birliği’nin 50. Yılını kutluyor, tüm basın emekçilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.) 

Abhazya Gazeteciler Birliği ilk kongresini Aralık 1968’de gerçekleştirdi. O döneme kadari birlik Gürcistan Gazeteciler Birliği’nin bir kolu olarak çalışıyordu. 50 yıl boyunca, ülkede çalışan gazetecilerin çalışmalarının değerlendirildiği 12 kongre düzenlendi.
 
Ruslan Khashig, Gazeteciler Birliği bu süre içeirisndeki çalışmaları hakkında bir süredir belge toplandığını ve SSCB dönemi ile savaş sonrası dönemlerle ilgili çalışmaları belirten bir broşür yayınlamayı planladıkları bilgisini verdi. Hashig, ayrıca Abhazya’nın ilk ulusal gazetesi olan “Apsny”in 2019 yılında 100 yaşına basacağını ve konu ile ilgili olarak geniş ve saygın bir tarihsel kutlama yapılacağını söyledi.
 
Ruslan Khashig ayrıca, önümüzdeki yıl Abhazya’da yapılacak olan devlet başkanlığı seçimleri ile ilgili olarak, birliğin genişletilmiş bir toplantısının yapılacağını söyledi. Son seçimlerdeki vasın kuruluşlarının deneyimlerinin analiz edileceği ve adayların programlarının yayınlanması ve seçim kampanyasına katılacak olan adayların eşit koşullar altında propaganda yapmalarını sağlamak, çeşitli seçim projeleri hazırlamak ve uygulamak amacı ile planlamalar düzenlenecek. 
 
Abhazya Gazeteciler Birliği Başkanı Ruslan Khashig, devlet başkanlığı seçimlerinin abhaz Basını için önemli bir sınav olduğuna inanıyor. Seçim döneminin basın tarafından eksiksiz ve tarafsız olarak topluma yansıtılacağıan olan inancını dile getirdi.  
 
Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.