RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 20:18:11 tarihnde eklendi. 398 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lavrov'dan açıklama

SERGEY LAVROV "RUSYA; KAFKASYA'DAN UZAK BİR YERE GİTMEK NİYETİNDE DEĞİLDİR" DEDİ
Lavrov'dan açıklama 19/12/2008. REGNUM Haber Ajansının bildirdiğine göre, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey LAVROV; 19 Aralık Cuma günü, Rusya Federasyonu ile Avrupa Parlamentosu ilişkilerinin geliştirilmesi için yapılan toplantıda "bizler, kafkasya krizinden uzak olan bir yere gitmek niyetinde değiliz. Rusya, bölgede yeni sorunların çıkmasına karşıdır" açıklamasında bulundu.

Sergey LAVROV "herşey den önce, Gürcistan'ın abhazya ve güney Osetya'ya karşı güç kullanmasının engellenmesi gerekiyor, anlaşmalara bağlı olarak silah alımının denetlenmesi gerekiyor, Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yapmış olduğu saldırının sorgulanması gerkiyor. Bugün için en önemli konu, Gürcistan üzerinden Güney Osetya'ya verilen doğal gazın kesilmesi problemidir" dedi.

Sergey LAVROV "bizler, bu sorunu AGİT ve AB'de ki ülke yöneticileri ile görüştük. Ancak bu ülke yöneticilerinin tepkisi, Rusya açısından mahcubiyet tepkisinden öteye gitmediği gözlemlenmiştir. Tiflis'in bu sorunu bir an evvel çözmesi gerkmektedir, gazın kesilmesi ile ilgili olarak öne sürdükleri problemler ciddiye alınacak sorunlar değildir. bizim, Gürcistan'a uygulamış olduğumuz fiyat politikası, Gürcistan'ın problemi çok çabuk çözebilmesine yardımcı olacaktır" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.