RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 26 Kasım 2018, Pazartesi 19:41:49 tarihnde eklendi. 134 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya Dışişleri’nden Tepki Var!

ABHAZYA DIŞİŞLERİ BAKANI DAUR KOVE “UKRAYNA VE ABD’Lİ ORTAKLARI, KARADENİZ’DE GERGİNLİK YARATMAK İSTİYOR!”
Abhazya Dışişleri’nden Tepki Var!
26/11/2018. SUHUM. 26 Kasim. Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, facebook sayfasında Kerç Boğazında yaşanan gelişmelerin, ülkelerin uluslararsı hukuk ve normlarına karşı provokatif girişimler olduğunu belirtti.  
 
Daur Kove “Ukrayna Devleti yönetiminin, Kerç Boğazı’nda yaratmaya çalıştığı provokatif eylemler, ABD’li ortaklarının rızası sonucunda gerçekleştikleri anlaşılmaktadır, bu eylem, ülkelerin uluslararası hukuk ve normlarına karşı yapılmış bir provokatif eylemdir” dedi.
 
Dışişleri Bakanı, Ukrayna Devleti yönetiminin, Karadeniz bölgesinde sürekli olarak gergiinlik çıkartarak sıcak bir ortam yaratmayı amaçlıyor, ancak çıkabilecek olan olası sonuçların pek farkında olmadıklarını yazdı. 
 
Abhazya Dışişleri Bakanı “Bu tür eylemler cezasız kalmamalıdır. Bölgede barış ve istikrarın sürdürülmesine katkı, BM Güvenlik konsey tarafından açıklanan Karadeniz bölgesinde, bu tür askeri provokasyon eylemlerinin koşulsuz olarak kınayan bildirisinde de görülmektedir” dedi.
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.