RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 20:11:01 tarihnde eklendi. 555 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nikaragua'dan destek

DANİEL ORTEGA "NİKARARGUA, RUSYA'NIN ABHAZYA VE GÜNEY OSETYA İLE İLGİLİ BÜTÜN KARARLARI DESTEKLİYOR"
Nikaragua'dan destek 18/12/2008. ITAR-TASS Haber Ajansının bildirdiğine göre, Nikaragua Devlet Başkanı Daniel ORTEGA ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV; bugün, Kremlin'de iki ülke arasındaki ilişkilerin görüşüldüğü toplantıdan sonra birlikte basın toplantısı düzenlediler. Basın toplantısında Rusya ve Nikaragua Devlet Başkanları "Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarının tanınması politik gerçeklere uyum sağlıyor ve bizler bunu destekliyoruz" açıklamasında bulundular.

Devlet başkanları arasında yapılan görüşmelerde Rusya Devlet Başkanı :Dimitri MEDVEDEV, Nikaragua Devlet Başkanı Daniel ORTEGA'yı, "Gürcistan yönetiminin saldırısı sonucunda zarar gören Güney Osetya vatandaşlarına yapılan yardımlar ve rus ordusunun güney kafkasya'da sağlamış olduğu istikrar hakkında bilgilendirdi".

Daniel  ORTEGA "Nikaragua, Rusya'nın Abhazya ve Güney Osetya ilgili olarak aldığı bütün kararları destekliyor. bizler, abhazya ve Güney osetya halkları ile dayanışma içerisindeyiz" vurgulamasında bulundu.

Devlet başkanları; politik, ekonomik, güncel uluslararası sorunların çözümü, ve diğer birçok alanda iki ülke arasında birlikte hareket etme ve işbiriliği kurma kararı alarak, Nikaragua'nın Rusya'nın uzay programlarından yararlanmasını da içine alan iki ülke arasında dostluk ve işbirliği anlaşmasını imzaladılar.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.