RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 10:20:23 tarihnde eklendi. 451 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karasin; Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü görüşmeyiz, dedi

GRİGORY KARASİN "RUSYA'NIN GÜRCİSTAN'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ GÖRÜŞMEYE NİYETİ BULUNMUYOR" DEDİ
Karasin; Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü görüşmeyiz, dedi 13/12/2008. Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcısı Grigory KARASİN; 12 Aralık Cuma günü yapmış olduğu açıklamada "Moskova, Tiflis ile normal ilişkilerin başlatılmasından yanadır, ancak, ilk adımın gürcistan tarafından atılması gerekmektedir" dedi.

Grigory KARASİN "Rusya tarafının, Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ile ilgili olarak konuşmaya niyeti bulunmuyor. Gürcistan Yönetimi ağustos ayı içerisinde bu sorun ile ilgili olarak noktayı koymuştur" vurgulamasında bulundu.

Gürcistan Katolik Kilisesi Baş Rahibi İlia II. Moskova'yı ziyaretinde Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV ile görüşmelerde bulunmuş ve Tiflis yönetimi'nin rusya ile normal ilişkilere girmeye hazır olduğunu belirtmişti. İliya II. Tiflis'e dönüşünde MEDVEDEV'in diplomatik ilişkilerin başlatılmasından yana olduğunu ve bunun "tarafların yararına olacağını" belirttiğini söylemişti.

Mihail SAAKAŞVİLİ; yapmış olduğu açıklamada Patrik İliya II'in Tiflis Yönetimi tarafınan hazırlanan bir belgeyi Moskova yönetimine verdiğini açıklamıştı.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.