RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 19 Ağustos 2017, Cumartesi 20:47:29 tarihnde eklendi. 332 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya, Şam Fuarında

ABHAZYA CUMHURİYETİ, SURİYE’NİN BAŞŞEHRİ ŞAM’DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI FUARA KATILIYOR
Abhazya, Şam Fuarında
19/08/2017.  Suhum. 18 Ağustos. Abhazya Ticaret – Sanayi Odası. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба).  Abhazya Cumhuriyeti Devlet Bayrağı, Şam Uluslararası Fuarında dalgalanıyor.  
 
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, Ekonomi Bakanı Adgur Ardzinba ve Abhazya Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gennady Gaguliya’dan oluşan Abhazya Cumhuriyeti heyeti Şam’da düzenlenen 59. Uluslararası fuarına katıldı (Suriye Arap Cumhuriyeti).
 
Abhazya Cumhuriyeti heyetinin fuara katılabilmesi için, Abhazya Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ve fuar organizatörleri arasında uzun süren görüşmeler yapıldı. Görüşmeler sonucunda Abhazya Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası ile 2014 yılında İşbirliği Anlaşmasını imzalayan Suriye İhracatçılar Birliği tarafından resmi davetiye gönderildi. 
 
17 Ağustos tarihinde Suriye Başbakanı İmad Kamış, düzenlenen törenle fuarı açtı. Suriye’de devam eden savaşa rağmen son 5 yıl içerisinde ilk kez fuarın, uluslararası düzeyinde düzenlenmesine karar verildi.
 
Fuara 27 ülke katılmaktadır: Abhazya, Ermenistan, Beyaz Rusya, Brezilya, Venezuela, Hindistan, Endonezya, Irak, İran, Yemen, Çin, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Küba, Lübnan, Filistin, Rusya Federasyonu, Sudan, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti vd.
 
Abhazya Cumhuriyeti standında Abhaz kültürü, gelenekleri, Abhazya’nın tarım ve turizm alanlarını ve yatırım olanaklarını içeren kitapçılıklar, ayrıca Abhazya Cumhuriyeti ürünleri sunuldu. Abhaz şarabı ve Arapça hazırlanan kitapçılıklar ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
 
Abhazya Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Tamila Mertskhulava, Dış ilişkiler ve Yatırım Dairesi Başkan Vekili Kama Tsvizhba ve Daire Uzmanı Muhammad Ali-Tataj’da Abhaz heyete katıldılar.
 
Şam Uluslararası Fuarı, 22 Ağustos tarihine kadar sürecek.
 
Kaynak: http://www.tppra.org/ru/news
 
www.abhazyam.com 

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.