RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 10:06:19 tarihnde eklendi. 452 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karasin'den açıklama

GRİGORY KARASİN "MOSKOVA; KAFKASYA'NIN GÜNEYİNDE Kİ SORUNUN ÇÖZÜME ULAŞACAĞINA İNANIYOR" DEDİ
Karasin'den açıklama 09/12/2008. ITAR-TASS Haber Ajansı- Moskova. Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcı Kafkasya Bölgesi Sorumlusu Grigory KARASİN, AB Gürcistan-Güney Osetya Sorunu Temsilcisi Heidi TAGLIAVINI ile 09 Aralık salı günü Rusya Dışişleri Bakanlığında yaptığı görüşme sırasında "Moskova, kafkasya da ağustos ayında yaşanan gelişmelerden sonra, yapılan görüşmelreden olumlu ve objektif sonuçlar elde edileceğine inanıyor" açıklamasında bulundu.

Grigory KARASİN "bakanlıkta yapılan görüşmelerde taraflar yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili olarak bilgi alışverişinde bulundular. Abhazya ve Güney Osetya'nın toplantılara katılım ları, sorunlu bölgede güvenliğin ve istikrarın sağlanması için yapılacak olan çalışmalar, Kafkasya'nın güneyinin statüsü, barışın acilen sağlanması ile ilgili olarak komisyonun yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili olarak bölgedeki son durumu görüştüler. Taraflar görüşmelerden oldukça yararlı sonuçlar çıkardıklarını belirttiler" dedi.

Grigory KARASİN "Ağustos ayı içerisinde Gürcistan'ın Güney Osetya'ya saldırısının tarihsel ve nedensel sonuçlarının değerlendirilmesi konusunda görüşler belirtildi. Komisyon'un bütün taraflar ile yapacağı görüşmelerden ve ululslararası organizasyonların katılımı ile yapılacak olan çalışmalardan sonra ağustos ayında yaşanan sorunların bir sonuca ulaşacağına Moskova olarak inanıyoruz" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.