RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 10:01:22 tarihnde eklendi. 442 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lavrov; G. Osetya gazı kesilmesi insanlık dışıdır

SERGEY LAVROV "GÜRCİSTAN'IN GÜNEY OSETYA'YA VERİLEN DOĞAL GAZI KESMESİ "İNSANLIK DIŞI'DIR" DEDİ
Lavrov; G. Osetya gazı kesilmesi insanlık dışıdır 05/12/2008. Rusya Dışileri Bakanı Sergey LAVROV; cuma günü, Helsinki'de yapılan AGİT Dışişleri Bakanları toplantısı sırasında yapmış olduğu basın toplantısında, AGİT'in Gürcistan tarafından Güney Osetya'ya verilen doğal gazı kesmesine karşı olduğunu belirterek "Kış sezonunun başladığı ortam içerisinde böyle bir uygulamanın yapılması insanlık dışıdır. Gürcistan'ın bu yanlışı yüzünden, oluşacak olan sosyal felaketin acilen önlenmesi gerektiğini belirtiyoruz."dedi.

Sergey LAVROV "bu gerçekten kabul edilemez bir durumdur. Soruşturma sonucunda bize verilecek olan raporun bize gerçekleri verceğini umuyorum" hatırlatmasında bulundu.

İnterfaks haber ajansının bildirdiğine göre, Tiflis tarafından oluşturulan plana bağlı olarak Güney Osetya topraklarına AGİT Polis Gücü'nün girmesini sağlamak amacı ile bu uygulamayı başlattığı belirtildi. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Güney Osetya topraklarına girmek isteyen AGİT Polis gücü kuvvetlerinin girişiminden sonra Gürcistan yönetimi Güney Osetya'ya verilen doğal gazı kesme olayını başlatmıştı.

Sergey LAVROV; Helsinki'de yapılan 16. AGİT Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrasında AGİT'in doğal gazın kesilmesine karşı olduğunu belirterek " son yıl içerisinde AGİT; bir çeşit yol kavşığında kalmış gibi görünüyor, ve şimdi bu organizasyonun gerekli olup olmadığı sorusu ortada kalıyor" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.