RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 09:32:54 tarihnde eklendi. 428 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rogozin'den sert açıklama

DİMİTRİ ROGOZİN "SAAKAŞVİLİ VE KAÇİNSKİY'İN GÜNEY OSETYA SINIRINDA NE İŞLERİ VARDI" DEDİ
Rogozin'den sert açıklama 24/11/2008. Gürcistan, Rusya'nın etrafında yeni skandallar yaratmaya çalışıyor. Tiflis Yönetimi, geçtiğimiz cumartesi günü Güney Osetya sınırında bulunan Gürcistan ve Polonya devlet başkanlarının araç konvoyuna Rusya tarafından ateş edildiğini iddia etti. Mokova ve Tsinvali yönetimleri bu iddaları yalanladılar.

Vesti-ru televizyon kanalı, Rusya'nın NATO Daimi Temsilcisi Dimitri ROGOZİN'e konu hakkındaki düşüncelerini sordu. D. ROGOZİN "şüphe yoktur ki, bu çok iyi hazırlanmış bir provokasyon eylemidir. Neden? SAAKAŞVİLİ ve KAÇİNSKİY Güney Osetya sınırına bir gezi düzenliyorlar, bunun bir nedeni mi vardı?" hatırlatmasında bulundu.

Gürcistan ve Polonya Devlet Başkanlarının resmi programlarında Güney Osetya sınırına gezi düzenlemesi planlamak bulunmuyordu. Dimitri ROGOZİN "sürekli ateş etme olayı olup olmadığı net değil, eğer böyle bir olay olmuş ise bunu SAAKAVİLİ organize etmiştir" dedi.

Dimitri ROGOZİN "SAAKAŞVİLİ, uuluslararası maceracılık ve dolandırıcılık eylemleri ile dikkat çekmeye çalışyor, çünkü dünyada ki itibarı  gözden düştü" vurgulamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.