RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 09:19:46 tarihnde eklendi. 465 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belgesel kitap yayınladı

TSİNVALİ'DE YAŞANAN GÜRCİSTAN SALDIRGANLIĞINI KANITLAYAN "BELGESEL KİTAP" YAYINLANDI
Belgesel kitap yayınladı 21/11/2008. 21 Kasım Cuma günü Moskova'da "Tsinvali: Gürcistan Saldırganlığı Sırasında Yaşananlar" isimli belgesel Kitabın tanıtımı yapıldı. Kitabın tanıtılması için yapılan toplantıya, subaylar ve generaller, sivil toplum kuruluşu temsicileri ve Rusya federasyonu Duma Meclisi milletvekilleride katıldıllar. REGNUM Haber Ajansı Muhabirinin bildirdiğine göre; katılımcılar, Gürcistan'nın saldırganlığı sonucunda Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarının tanınmasında Rusya silahlı güçlerinin önemli katkısı olduğu konusunda görüş birliğinde olduklarını belirttiler.

Rusya Savaş Kahramanı Hava Kuvvetleri Yarbayı Valentin POLYANSKİY "savaş sırasında sadece Gürcistan silahlı kuvvetleri yok olmadı, Gürcistan silahlı kuvvetlerinin asker sayısı ve teknik araçları bakımından bölgede bulunan rus askeri güçlerinden 10 kat daha fazla bulunuyordu. Orada, amerikalıların stratejileri ve taktikleri mezara gömüldü. Operesyonu amerikalı generaller yönettiler, Gürcistan silahlı kuvvetleri, ABD ordusunun taktiklerine göre hareket ettiler. Ve oradan ilk kaçanlar amerikalı taktisyenlerdi. Kitapta toplanan belgeler ve belirtilen olayların, uluslararası savaş suçları mahkemesi için önemli deliller olduğuna inanıyorum. Kitabın, SAAKAŞVİLİ, ŞEVARDNADZE ve diğer kirli insanların yaptıklarını gözler önüne sereceğine umudum var" dedi.

Rusya Ordusu Emeklileri ve Askeri Hizmetleri Komite Başkan Yardımcısı Korgeneral Viktor KOJBAHTAYEV "Amerikalılar ve onların yardımcıları, Abhazya ve Güney Osetya'yı diz çökertme hayal ve düşüncelerinden vaz geçemiyorlar. Şu anda obölgelerde provokasyonsuz gün geçmiyor. sürekli olarak silahlı özel timler gönderiyorlar, iki ülke sınır muhafızlarına ve orada görev yapan rus askeri güçlerine silahlı saldırılarda bulunuyorlar. Yaşanan provokasyon eylemlerinin sonuçlandırılması için herkesin kendi sorumluluğunu bilmesi gerekir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.