RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 09:08:06 tarihnde eklendi. 615 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhaz-Adige çocuklarından dostluk konseri

ABHAZ VE ADİGE ÇOCUK DANS TOPLULUKLARI, MAYKOP'LULARA "DOSTLUK KONSERİ" SUNDULAR
Abhaz-Adige çocuklarından dostluk konseri 17/11/2008. ITAR-TASS Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre; 17 Kasım 2008 Pazartesi günü; Abhaz ve Adige çocukları, Maykop şehrinde, Adige Devlet Flarmoni Konser Salonu'nuda binlerce izleyiciye "dostluk konseri" düzenlediler. Abhazya'nın çocuk dans grubu "MAMZIŞHO" ve Adige çocuk dans grubu "MAYKOPÇANOÇKA" sergiledikleri danslar ile izleyicileri coşturdular.

MAMZIŞHO ve MAYKOPÇANOÇKA dans grupları, sırası ile izleyicilere danslarını sundular ve kapanış dansını birlikte yaptılar. Açılış konuşmasını yapan Abhaz Solist Kristina GRİGOLİYA "bizler, ulusal danslarımızı ve şarkılarımızı sizlere sunacağız, ayrıca yeni uyarlamalarımızla sizleri memnun etmeye çalışacağız. Dayanışma konserimizi ayrıca Abhazya'da da tekrar edeceğiz" dedi.

Abhaz çocukarı 20 Kasım 2008 tarihine kadar Adige Cumhuriyeti'nde misafir olacaklar, devlet yönetimi tarafından kabul edilerek, müzeleri ve tarihi yerleri gezecekler. Maykop' daki Adige aileleri Abhaz çocuklarını evlerinde misafir ederek, Abhazya ve Adige Halklarının kardeşlik bağlarını güçlendirdiklerini belirttiler.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.