RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 08:59:50 tarihnde eklendi. 570 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rus Haritalarında Abhazya ve G. Osetya ayrıldı

RUSYA'DA YAYINLANAN HARİTALARDA; ABHAZYA VE GÜNEY OSETYA, NET OLARAK BELİRTİLİYOR
Rus Haritalarında Abhazya ve G. Osetya ayrıldı 13/11/2008. Rusya'da yayınlanan politik haritalarda Abhazya ve Güney Osetya toprakları, Gürcistan'dan ayrı bir renk ile gösteriliyorlar, yeni devletlerin başşehirleri Suhum ve Tsinvali olarak belirtiliyor.

İnterfaks haber ajansının bildirdiğine göre; Rusya Coğrafya ve Harita Genel Müdür Yardımcısı Radmil ŞAYAPOV perşembe günü yapmış olduğu açıklamada "Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın isteğine bağlı olarak Abhazya ve Güney Osetya Devletleri haritalarda farklı cumhuriyetler olarak belitildi. Cumhuriyetlerin başşehirleri olarak Suhum ve Tsinvail'de ayrı olarak belirtildi" dedi.

Radmil ŞAYAPOV; haritaların şimdilik resmi ofislerde kopya olarak kullanıldığını belirterek " coğrafya haritaları hazırlandıktan sonra farklı bir biçimde belirlenecektir, 2009 yılı başından itibaren hazırlanan dünya haritaları üzerinde yeni cumhuriyetler ayrı olarak belirtilecektir. Ve doğal olarak yeni cumhuriyetlerin rengi Gürcistan'dan ayrı bir renk ile gösterileceklerdir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.