RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 08:34:44 tarihnde eklendi. 419 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lavrov; G. Osetya'daki cinayetleri belgeliyoruz

SERGEY LAVROV "RUSYA; GÜRCİSTAN'IN GÜNEY OSETYA'DAKİ CİNAYETLERİNİN BELGELERİNİ HAZIRLADI" DEDİ
Lavrov; G. Osetya'daki cinayetleri belgeliyoruz 30/10/2008. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey LAVROV; 30 Ekim Cuma günü Moskova'da açılacak olan uluslararası vatandaşlık hakları ile ilgil toplantı öncesinde "geçtiğimiz dönemde Kafkasya'da yaşanan olaylar dikkatlerimizden kaçmamıştır" dedi.

Sergey LAVROV; 30 Ekim tarihli "Russkaya Gazete"de yayınlanan demecinde; Rusya sınırlarının dışında yaşayan bir çok rus vatandaşının yaşamlarını diasporada bulunan temsilcilerimiz sayesinde takip ettiklerini belirterek "Güney Osetya Vatandaşları ile Rusya Yönetimi, hakların korunmasında dayanışma içerisindedir" dedi.

Sergey LAVROV "Rusya Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan Yönetiminin, Güney Osetya topraklarında işlemiş olduğu uluslararası şiddet ve cinayetler ve yüzlerce Rus vatandaşının öldürülmesi ile ilgili belgeleri Avrupa İnsan Hakaları Mahkemesine sunmak üzere hazırladı. Rusya, hazırlanan belgeleri incelenmeye hazır duruma getirdi ve bu konuda her türlü yardıma hazırdır" vurgulamasında bulundu.

Sergey LAVROV "bizler; vatandaşlarımızın karşılaşmış olduğu cinayetlerde kullanılan birçok silahı ele geçirdik; Bizler Bütün dünyanın bilmesini isteriz: Rusya diasporasında yaşayan vatandaşlarının kanunlar karşısında yaşam ve haklarının Rusya tarafından koruncağını ve takip edileceğini" hatırlatmasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.