RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 08:30:20 tarihnde eklendi. 480 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBC Tv'den farklı bakış

BBC TV; İLK KEZ GÜNEY OSETYA'DA YAŞANANLARLA İLGİLİ OLARAK FARKLI BİR BAKIŞ SUNDU
BBC Tv'den farklı bakış 29/10/2008. Batı Dünyası Basın-Yayın Organları'ndan Gürcistan-Güney Osetya sorunlarına ilk defa yeni ve farklı bir bakış açısı. 28 Ekim Salı akşamı, BBC Televizyon-radyo kanalında Tim HYÜELL'in yapmış olduğu programın, daha önce konu ile ilgili olarak yayınlanan programlardan önemli bir farklılığı bulunuyordu.

BBC TV. Kanalında yayınlanan programda, Gürcistan Silahlı Kuvvetlerinin yapmış olduğu cinayetleri yayınlarken Uluslararası Af Örgütü (Human Rights Watch) ve Güney Osetya insanlarının vermiş oldukları örneklerden yararlanıldı. Gürcü askerlerinin Silahsız insanlara otomatik silahlar ve tank ateşi ile saldırmaları, sivil insanların öldürülmeleri program içerisinde izleyicilere gösterildi.

BBC'de yayınlanan program, kanalın akşam yayınlanan şifreli internet programından sonra şifresiz olarak internet izleyicilerine de sunuldu.

İnternet sitesinde; rusça yazılı olarak "Gürcistan, sivil insanlara karşı silah kullanmıştır" açıklaması yer alıyordu, ayrıca bu yazının ingilizce açıklaması da bulunuyordu.

Program yayını, aslında Gürcistan'a karşı çok sert olmamasına rağmen, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail SAAKAŞVİLİ, aceleci bir tavırla çok sert bir açıklama yaparak Gürcistan silahlı kuvvetlerinin bölgede, hiç bir insan hakkı ihlalinde bulunmadığını açıkladı.

 (Not: programı izlemek için http://news.bbc.co.uk internet sitesinden "Georgia denies war crimes claim'"ı tıklayınız. abhazyam.com)

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.