RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 16 Mayıs 2011, Pazartesi 08:29:19 tarihnde eklendi. 471 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medvedev; Gürcistan'a silah desteği verenleri biliyoruz

DİMİTRİ MEDVEDEV "RUSYA OLARAK, GÜRCİSTAN'A SİLAH DESTEĞİ VEREN ÜLKELERİ BİLİYORUZ" DEDİ
Medvedev; Gürcistan'a silah desteği verenleri biliyoruz 28/10/2008. Rusya Devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV; 28 Ekim salı günü yapılan Güvenlik Konseyi toplantısında yapmış oduğu konuşmada, Rusya'nın Gürcistan'ın ağustos ayında yapmış olduğu saldırı öncesinde bu ülkeye silah ve askeri malzeme veren ülkeler ile olan politik ilişkilerinde yeni yapılanmaya gideceğini belirtti.

Dimitri MEDVEDEV "bizler, Saakaşvili rejimine hangi ülkelerin askeri malzeme verdiğini ve saldırgan tutumuna destek verdiklerini biliyoruz ve şimdi de rejimin ayakta kalmasını sağlamak için yeniden askeri malzeme desteği sağlayan ülkeleride biliyoruz. Ne yazık ki yaşanan olay sırasında hangi ülkelerin yanımızda olduğunu da gördük. Bundan dolayıdır ki, doğal olarak kendi politikalarımızı belirlerken pratikte yaşanan olayları unutmayacağız." dedi.

Dimitri MEDVEDEV; Rusya'nın silah anlaşması yaptığı ülkeler ile ilişkilerini geliştirieceğini belirterek "bizler, yakın ortağımız olan ülkeler ile askeri silah ve askeri teknik malzeme konularındaki anlaşmalarımızı sürdüreceğiz ve bu ülkelere silah ve malzeme desteği vereceğiz" dedi.

Dimitri MEDVEDEV "fakat, bizler 2008 ağustosu sırasında pek az dünya ülkesinin yapılan anlaşmalara uyduğunu gördük" vurgulamasında bulundu.

Kaynak. www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.