RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 20:16:38 tarihnde eklendi. 549 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medvedev büyükelçilerin atanma kararnamaesini imzaladı

DİMİTRİ MEDVEDEV; ABHAZYA VE GÜNEY OSETYA BÜYÜKELÇİLERİNİN ATANMA KARARNAMELERİNİ İMZALADI
Medvedev büyükelçilerin atanma kararnamaesini imzaladı 24/10/2008.  Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV; 24 Ekim cuma günü Abhazya ve Güney Osetya'da görev yapacak olan büyükelçilerin atama kararnamesini imzaladı.

Dimitri MEDVEDEV; Rusya Dışişleri Bakanı Sergey LAVROV ve büyükelçiler ile yapmış olduğu görüşme sırasında "Abhazya Cumhuriyeti'nde görev yapacak olan Rusya Büyükelçisi görevine  Semyon GRİGOREV ve Güney Osetya Cumhuriyeti Büyükelçisi görevine Elbrus KANİKOEVİÇ'i atanma kararnamesini imzaladım" dedi.

Dimitri MEDVEDEV "büyükelçiler ile yapmış olduğum görüşmede bana, yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler aldım ve yeni görevleri ile ilgili memnuniyetlerini öğrenmiş bulundum: ülkeler yeni kuruldular, uluslararası hukuk kuralları içerisinde devletlerin haklarının korunması ve nerelerde onlara destek verebiliriz görüşmesinde bulundum." dedi.

Dimitri MEDVEDEV "büyükelçilerimizin, Abhazya ve Güney Osetya'yı uluslararası platformda desteklemeleri gerekir ve Rusya Dışişleri Bakanlığı Yönetimi, elçilik çalışmaları ile ilgili kanunları bir an evvel bitirmesi gerekir" vurgulamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.