RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 20:00:35 tarihnde eklendi. 539 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suhum'da yuvarlak masa toplantısı

22-23 EKİM 2008 TARİHLERİ ARASINDA SUHUM'DA ULUSLARARASI "YUVARLAK MASA" TOPLANTISI YAPILIYOR
Suhum'da yuvarlak masa toplantısı 17/10/2008. 22-23 Ekim 2008 tarihleri arasında Suhum'da yapılacak olan "uluslararası toplantı"yı "Dünya Adaleti Enstitüsü" düzenliyor. Toplantıya Rusya, Ukrayna, İsviçre, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Moldova, Almanya, Macaristan ve Frans'dan 30 uzman katılıyor. Toplantı sırasında Abhazya Devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ, Güney Osetya Devlet Başkanı Eduard KOKOYTI ve Pridnestrovya Devlet Başkanı İgor SMİRNOV'da hazır bulunacaklar.

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Basın Bürosu tarafından apsnypress haber ajansına verilen bilgiye göre; toplantıda bölgede uluslararası anlamda uygulanan ekonomik ambargolara karşı sosyal ve ekonomik olarak nasıl karşı konulması gerektiği üzerinde durulacak.

Uzmanlar; uluslararası ekonomik ambargoların kaldırılması ile ilgili önerilerini sunacaklar ve bunlar üzerinde tartışma açacaklar. "Yuvarlak Masa" toplantısında, karşılaştırmalı analizler ile, Abhazya ve Güney Osetya'nın uluslararası anlamda ki statü durumları; bölge ülkelerinin "izolasyonlardan" kurtarılması konuları; "uluslararası enstitü"nün bölgenin izolasyondan kurtarılması için yapacağı çalışmalar; Abhazya ve Güney Osetya'nın politik ve kültürel konumlarını uluslararası topluluk içerisinde sağlamlaştırma konuları irdelenecektir.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.