RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 19:52:20 tarihnde eklendi. 449 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cenevre toplantısı ertelendi

BM CENEVRE TOPLANTISI, ÜLKE STATÜLERİ BELİRLENEMEDİĞİ İÇİN 18 KASIM'A ERTELENDİ
Cenevre toplantısı ertelendi 15/10/2008.  AB Büyükelçisi Piyer MOREL; yapmış olduğu basın toplantısında "kafkasya ülkelerinin konumunu görüşmek üzere yapılacak olan toplantı, katılımcıların statülerinde oluşan zorluklar aşılamadıığı için başlayamadı ve sorunlar giderildikten sonra 18 Kasım 2008 tarihinde toplantı yeniden yapılacaktır" açıklamasında bulundu.

Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA; toplantı sonrasında yapmış olduğu açıklamada, "Cenevre buluşmasında ülkelerin konumları net olarak açıklanmak istenmedi. bizler diğer ülkeler gibi bağımsız ülke statüsü içerisinde toplantılarda yer almak istedik, ancak Gürcistan bu duruma karşı çıktığı için toplatı yapılamadı" dedi.

Sergey ŞAMBA "bizler olmadan toplatılardan bir sonuç alınamaz. Abhazya ve Güney Osetya olmadan hiç bir şey çözülemez" vurgulamasında bulundu.

Güney Osetya Dışişleri Bakanı Murat DJİOEV "bizler Cenevre'ye bağımsız ülke statüsünde geldik. Bütün sorunları bağımsız ülke statüsünde bulunan Güney Osetya Cumhuriyeti olarak görüşeceğiz" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.